wzrok

Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak się je leczy.

Przy prawidłowym wzroku obie gałki oczne będą podążać dokładnie w tę samą stronę. Steruje tym skomplikowany mechanizm mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałki. Jeśli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub coś się z nimi stanie, to pojawia się problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jednym przedmiocie. Efektem zewnętrznym takiej sytuacji jest uciekanie gałek ocznych, czyli tak zwany zez. Powodów tego schorzenia jest dużo, pojawia się ona przeważnie u dzieci, ale również starsze osoby mogą w pewnych okolicznościach na nią zapaść.
Read More

Właściwa troska o oczy czyli które okulary wybrać aby chronić oczy?

Troszczysz się o swoje zdrowie? Spożywasz jedynie produkty pochodzenia naturalnego, ważna jest dla ciebie zbilansowana dieta? A czy w swojej trosce o formę swojego organizmu nie zapominasz o swoich oczach? Jeśli nie myślałeś do tej pory zbyt dużo o swoim wzroku, koniecznie zmień to! Warto uświadomić sobie, kiedy po raz ostatni odwiedziliśmy okulistę, kiedy poddaliśmy się badaniu wzroku. Oczy to bardzo subtelny narząd, więc należna jest mu szczególna troska.
Read More

Nowoczesna, zaawansowana oraz bardzo skuteczna korekta wzroku – FEMTO lasik

Femtolasik to dzisiejsza, bardzo zaawansowana i niesłychanie efektywna korekta wzroku, która przynależy do jednych z niezwyklej zaawansowanych metod na całym świecie. Jest to metoda, jaka zalecana jest pacjentom z dużą wadą wzroku, do takich wad wzroku należy między innymi nadwzroczność lub różnorodne rodzaje astygmatyzmu. Metoda ta jest metodą głęboką, w trakcie zabiegu używa się szczególnego lasera.
Read More

Zwyrodnienie plamki żółtej – przyczyny, objawy i wartości leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej, nazywane także „AMD” jest schorzeniem siatkówkowym związanym z wiekiem, powodującym stratę widzenia centralnego. Stanowi kluczową przyczynę zgorszenia się ostrości widzenia u postaci po 50 roku życia w państwach dobrze rozwiniętych. Plamka żółta jest odpowiedzialna za nasze widzenie centralne. Za pomocą jej działania realne jest czytanie, identyfikacja twarzy, obserwowanie telewizji i jazda samochodem. Dzięki niej zauważamy również barwy.
Read More

Kiedy do okulisty? Czy noszenie okularów wywołuje wzmacnianie wady wzroku?

Nikogo zapewne nie trzeba nagabywać, jak wyjątkowo istotnym narządem są oczy i w jaki sposób ujemnie wpływa na bytowanie ich nieprawidłowe działanie. Gdy zauważymy u siebie zakłócenia ostrości wzroku bądź zawężenia pola percypowania i dolegliwości bólowe oczu, powinniśmy pilnie udać się do lekarza, jakim jest okulista. Choroby oczu i wady wzroku w większości można przedwcześnie zdiagnozować w badaniu okulistycznym i przystopować ich postęp.
Read More

Jak dziś można by stać się jubilerem?

Dzisiaj wiele młodych ludzi porzuca rzemieślnicze profesje, aby ukończyć wyższą uczelnię. Nie trzeba jednak się bać, że złotników zabraknie, ponieważ towary biżuteryjne cieszą się bardzo znacznym zainteresowaniem zarówno tych, którzy je kupują i twórców.
Read More

Najlepsze sposoby troszczenia się o wzrok

Wzrok jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych ludzkich zmysłów. Warto troszczyć się o oczy, w szczególności dziś, kiedy są one ciągle narażone na bardzo poważne schorzenia, które są rezultatem głównie długich godzin spędzonych przed ekranem komputera bądź sztucznego oświetlenia. Jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób jest zaćma, która może doprowadzić do kompletnej ślepoty.
Read More

Soczewki kontaktowe dla sportowców – poznaj atuty, które nakłonią cię do ich kupna

Wiele osób jest zmuszona mieć okulary, ale niestety są one ogromnym ograniczeniem dla naszego funkcjonowania. Jesteśmy zmuszeni je zdejmować, między innymi gdy chcemy uprawiać sporty, przez co znacznie gorzej widzimy, a nie jest to właściwe dla naszego zdrowia. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w przypadku sportowców, ponieważ dla nich sport to codzienność, toteż muszą zamienić okulary na soczewki kontaktowe, np. soczewki bausch & lomb. Jakie są zalety soczewek podczas uprawnia sportu?
Read More

Masz problemy z oczami? Sprawdź, jak znaleźć kompetentnego okulistę

W dobie powszechnej komputeryzacji problemy z oczami są coraz bardziej nieuchronne. Wiele osób pracuje kilkanaście godzin na dzień wbijając oczy w monitor i wielokrotnie nawet nie zwraca uwagi na osłabiony wzrok. Dopiero, gdy trudności nabierają faktycznie pokaźnych rozmiarów, myślimy, jak wybrać właściwego okulistę, który pomoże nam rozwiązać kłopoty z oczami.
Read More