rozwój

Walka z jąkaniem

Początek choroby można przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To podstawowe oznaki jednej z bardziej stresujących chorób, która potrafi odcisnąć piętno na całym życiu. Nie ma jednej metody na jąkanie, jednak istnieje terapia, która pozwala leczyć tę przypadłość.
Read More

Jąkanie można wyleczyć terapią

Początek jest niewinny i można go przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To właśnie oznaki jednej z trudniejszych wad wymowy, która może zaważyć na całym życiu. Nie ma lęku na jąkanie, jednak jest terapia, która pomaga łagodzić tę przypadłość.

Przyczyny jąkania
Trudno powiedzieć, gdzie leży powód tego zaburzenia. Istnieje jąkanie organiczne to bardziej skomplikowane upośledzenie fizyczne. Inny rodzaj to jąkanie czynnościowe pojawia się wywołane szokiem, trudnym przeżyciem, wielkim stresem. Bywa, że dzieci jąkają się jedynie w szkole – w konkretnej grupie.

Read More

Najodpowiedniejsze gry dla dzieci

Żyjemy w czasach, w których Internet stał się nieodzownym medium służącym do pracy, nauki, kontaktowania się z innymi ludźmi i zdobywania informacji. W Internecie spędzamy także coraz więcej wolnego czasu. Istotnymelementemświata są gry komputerowe, które stały się ważnym elementem życia mnóstwa ludzi, również dzieci. Gry edukacyjne dla dzieci online to jedna z najczęstszych uciech wszystkich dzieci.
Read More