placówki

Domy opieki – bardzo ważne jest, by w tego typu domach osoby starsze czuły się jak u siebie

Ostatnio słyszmy, że nasze społeczeństwo starzeje się, co oznacza, że rodzi się relatywnie mniej dzieci, w porównaniu z ilością osób, które dożywają podeszłego wieku. Poprawa jakości życia wpływa na to, że wydłuża się nasze życie. Jest to oczywiście bardzo dobra oznaka, rodzi za sobą równocześnie zwiększenie zakresu usług skierowanych właśnie z myślą o osobach starszych. W naszej kulturze zwykło się uważać, że osobami starszymi powinna opiekować się najbliższa rodzina – dzieci, czy też wnuki, z jakimi takie osoby przeżyły większość swojego życia.
Read More

Jak nasi rodacy wybierają stomatologa, czyli z jakiego powodu bardzo dobrze wyposażone gabinety czasami potrzebują polecenia

Wizyta u dentysty jest owiana złowróżbną sławą i chyba niewiele da się uczynić, aby gabinety nie były przedmiotem nocnych koszmarów. Ci bardziej zabobonni chorzy wolą nie rezerwować wizyty w 13-sty dzień miesiąca i uważają, żeby w drodze do kliniki czarny kot nie zabiegł im drogi. Niektórzy mężczyźni i niektóre panie po trzydziestce zaliczają się do grona szczęśliwców, którzy mają godnego zaufania stomatologa, a inni muszą go dopiero poszukać, wykorzystując kilka sprawdzonych metod.
Read More

Usuwanie niechcianego owłosienia jest dziś modnym trendem, a niekiedy znajduje także czysto estetyczne uzasadnienie

Walka z nadmiernym owłosieniem to zazwyczaj syzyfowa praca. Raz wyrwany włos ciągle odrasta, nierzadko też grubszy niż uprzednio. Współczesny kanon piękna w ogóle nie uwzględnia tego, aby modna i atrakcyjna trzydziestolatka miała łydki albo pachy pokryte choćby ledwie co widocznym meszkiem. Jeśli do tego dołożymy problemy natury genetycznej, to tym samym odpowiemy na pytanie, z jakiego powodu ośrodki medycyny estetycznej nie świecą pustkami.
Read More