pediatra

Specjalista od chorób dziecięcych

Mimo że jest lekarzem specjalistą, wybierając się do niego ze swoim bobasem, nie potrzeba skierowania od medyka podstawowego kontaktu, bowiem w przypadku osób małoletnich to bardzo często naturalnie pediatra pełni tę funkcję. Pediatra to lekarz ze specjalnością w obszarze pediatrii, nauki o schorzeniach występujących wśród dzieci i metodach ich terapii. W ramach dalszego perspektywy zawodowej lekarza pediatry, możliwe są podspecjalizacje lub dziedziny gruntowne.
Read More

W jaki sposób zadbać o swoją pociechę?

Dziecko to prawdziwy skarb – a przecież o skarb trzeba odpowiednio dbać. Jednakże fakty są takie, że bardzo często niby chcemy zadbać o swoją pociechę, w końcu to całkowicie typowe, ale nadal miewamy jakieś wątpliwości, nie mamy pojęcia jak ogarniać wszystko co jest związane z naszą pociechą. I nic w tym nadzwyczajnego, przecież to najzupełniej normalne, że bardzo często rodzice miewają jakieś wątpliwości. Na całe szczęście są artykuły takie jak chociażby ten. Można śmiało powiedzieć, iż Internet to kopalnia wiedzy dla polskich rodziców.
Read More

Jak odnaleźć godnego zaufania lekarza w sercu Małopolski

Nikt nie lubi odwiedzin u lekarza, tym bardziej jeżeli mowa o publicznej służbie zdrowia. Odległe terminy przyjęć, kolejki i nie najlepsza jakość świadczonych usług coraz częściej skłania nas do skorzystania z prywatnej praktyki lekarskiej. Niektóre z przychodni ma również podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc przynajmniej z podstawowych usług będziemy mogli skorzystać nieodpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Jak więc znaleźć właściwego lekarza?
Read More