oko

Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak się je leczy.

Przy prawidłowym wzroku obie gałki oczne będą podążać dokładnie w tę samą stronę. Steruje tym skomplikowany mechanizm mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałki. Jeśli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub coś się z nimi stanie, to pojawia się problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jednym przedmiocie. Efektem zewnętrznym takiej sytuacji jest uciekanie gałek ocznych, czyli tak zwany zez. Powodów tego schorzenia jest dużo, pojawia się ona przeważnie u dzieci, ale również starsze osoby mogą w pewnych okolicznościach na nią zapaść.
Read More

Aptekarką być, czyli grupa zakupowa aptek

Jeżeli przeprowadzić by stosowne badania, na pewno okazałoby się, iż mnóstwo osób, zazwyczaj pań, w dzieciństwie chciało pracować w aptece. Może jest to skutek wrodzonej u dziewczyn potrzeby opiekowania się, może to po prostu inna wersja tradycyjnej zabawy w sklep.
Read More

Krótkowzroczność naszych czasów

Wady narządu wzroku to jedne z bardzo powszechnych chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy co prawda jeszcze społecznością okularników, jednakże nie ulega wątpliwości że schorzenia oka stają się chorobą cywilizacyjną. Powodem tego jest fakt, że – mówiąc bez ogródek – katujemy nasz wzrok pracą do jakiej nie jest on przystosowany. Oczywistym jest iż długa praca przy komputerze może źle wpływać na jakość widzenia.
Read More

Różne metody, które pomogą nam skutecznie wyleczyć wadę wzroku

Aktualnie niekończące się kolejki do lekarzy już nikogo nie zaskakują, widok ten stał się wręcz normalnością, a obecny tryb życia sprawia, że choruje coraz więcej osob. Życie w biegu ma swoje skutki w naszym zdrowiu – a jakie są tego skutki? Mamy mało czasu na spożywanie posiłków, więc jemy w pośpiechu i często cokolwiek, nie posiadamy także czasu na odpoczynek, śpimy za mało, co odbija się na naszym samopoczuciu.
Read More

Znakomita metoda na usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Wszystkie pokoje, w jakich spędzamy czas, wymagają regularnego wietrzenia. Odnosi się to również choćby do samochodów. W czasach klimatyzacji praktycznie nie otwieramy już okien, ale może prowadzić to do powstawania w samochodzie niemiłych zapachów, drobnoustrojów czy grzybów.
Read More