oko

Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak się je leczy.

Mając prawidłowy wzrok obie gałki oczne podążają dokładnie w tym samym kierunku. Steruje tym zaawansowany mechanizm mięśni odpowiedzialnych za poruszanie gałką. Jeżeli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub zajdą inne czynniki, to może się pojawić problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jednym przedmiocie. Zewnętrznym rezultatem czegoś takiego będzie uciekanie gałek ocznych, czyli popularny zez. Przyczyn tej choroby jest parę, pojawia się ona z reguły u małych dzieci, ale również dorośli mogą w pewnych okolicznościach na nią zapaść.
Read More

Różne metody, które pomogą nam skutecznie wyleczyć wadę wzroku

Obecnie długie kolejki do specjalistów wcale nikogo nie dziwią, widok ten stał się wręcz normalnością, a obecny tryb życia sprawia, iż choruje coraz większa ilość osób. Szybkie tempo życia znajduje swoje skutki w naszym zdrowiu – a jakie są tego skutki? Posiadamy mało czasu na posiłki, zatem jemy szybko i nierzadko byle co, nie posiadamy także czasu na odpoczynek, śpimy za mało, co odbija się na naszym samopoczuciu.
Read More

Krótkowzroczność naszych czasów

Wady wzroku to jedne z bardzo rozpowszechnionych schorzeń cywilizacyjnych. Nie jesteśmy wprawdzie jeszcze społecznością okularników, jednak nie ulega wątpliwości iż schorzenia oka stają się cywilizacyjną chorobą. Przyczyną tego jest fakt, iż – powiedziawszy wprost – torturujemy nasz wzrok pracą do której nie jest on przystosowany. Oczywiste jest że długa praca przy komputerze może źle wpływać na jakość widzenia.
Read More