odchudzanie

Większość osób lubi raz na jakiś czas napić się alkoholu, ale czy będąc na diecie to sensowny pomysł?

Jak powszechnie wiadomo, alkohol „pomaga” w zawieraniu znajomości, rozkręca zabawę i sprawia, że jesteśmy weselsi (choć to rzecz jasna nie reguła). Nie da się jednak ukryć, że jego obecność na imprezie nierzadko sprawia, że ludzie dbający o własną figurę w pewnym momencie mogą przestać się kontrolować i piją coraz więcej. Czy znaczy to, że w przypadku bycia na diecie powinniśmy zupełnie pomijać picie wszelkiego alkoholu? Okazuje się, że nie. Na szczęście minimalne dawki określonych alkoholi wcale nie szkodzą, jednak nasza samokontrola winna sprawić, że to na nich poprzestaniemy.
Read More

Innowacyjne metody na utratę wagi oraz ich zalety

Od jakiegoś czasu nadwaga i otyłość są prawdziwymi problemami współczesnej rzeczywistości. Coraz większy odsetek państw europejskich i nie tylko walczy z takimi właśnie dolegliwościami. Przyczyn takiej sytuacji jest sporo. Jedną z nich jest z pewnością nieprawidłowy styl życia sporej liczby osób, obejmujący przede wszystkim brak aktywności ruchowej i niewłaściwy sposób żywienia.
Read More

Suplementy diety – czym są a także jakie występują ich typy?

Suplementy diety to specyfiki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety. Ustanawiają skoncentrowane źródło witamin, elementów mineralnych czy pozostałych substancji , jakie wykazują efekt pożywny czy też inny fizjologiczny. Zwykle występują w postaci pastylek, kapsułek, proszków albo płynów. Używanie ich może przyczynić się do ulepszenia zdrowia wielu ludzi.
Read More

dieta wybiórcza

Alergia pokarmowa, to nieprawidłowa odpowiedź odpornościowa ustroju skutkująca następowanie przeróżnych objawów. Oznaki przyjmują tę samą formę i zawsze występują po spożyciu tego jedzenia, na jaki dana osoba jest wrażliwa. Zastosowanie diety eliminacyjnej pozwala na wykluczenie uczulającego produktu, także unikanie oznak uczulenia.
Read More