odchudzanie

dieta wybiórcza

Alergia pokarmowa, to nieprawidłowa odpowiedź odpornościowa ustroju skutkująca następowanie przeróżnych objawów. Oznaki przyjmują tę samą formę i zawsze występują po spożyciu tego jedzenia, na jaki dana osoba jest wrażliwa. Zastosowanie diety eliminacyjnej pozwala na wykluczenie uczulającego produktu, także unikanie oznak uczulenia.
Read More

Większość osób lubi raz na jakiś czas napić się alkoholu, ale czy będąc na diecie to sensowny pomysł?

Jak ogólnie wiadomo, alkohol „pomaga” w zawieraniu znajomości, rozkręca zabawę i powoduje, że jesteśmy weselsi (choć to oczywiście nie reguła). Nie da się jednak ukryć, że jego obecność na imprezie nierzadko sprawia, że ludzie, którzy dbają o swoją sylwetkę w pewnym momencie przestają się kontrolować i piją coraz więcej. Czy oznacza to, że w przypadku bycia na diecie powinniśmy całkowicie pomijać spożywanie wszelkiego alkoholu? Niekoniecznie. Na szczęście minimalne dawki niektórych trunków wcale nie szkodzą, jednakże nasza samokontrola powinna sprawić, że na nich poprzestaniemy.
Read More

Suplementy diety – czym są a także jakie występują ich typy?

Suplementy diety to specyfiki spożywcze, których celem jest wzbogacenie normalnej diety. Stanowią skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych czy też innych substancji , jakie wykazują skutek pożywny lub inny fizjologiczny. Zazwyczaj występują w formie pastylek, kapsułek, proszków bądź płynów. Zastosowanie ich może przyczynić się do poprawy zdrowia wielu ludzi.
Read More

Rehabilitacja ma okazję zrobić cuda

Masaż to interesujące rozwiązanie. Nie ma większego znaczenia, czy coś nas pobolewa, czy odczuwamy że nasze mięśnie okazują się być spięte, a może mamy poczucie, że co jakiś czas łapią nas skurcze. Należy chociaż raz na jakiś czas zapisać się na masaż, który będzie wykonany przez profesjonalistę.
Read More