mowa

Jak leczy się wady wymowy u najmłodszych

Wiele dzieci w różnymi wieku boryka się z problemem jąkania. Może ono w niesamowitym stopniu utrudniać aktualnie, jak i późniejsze życie, jak również być powodem wstydu. Kiedy chodzi o specjalistę takiego jak dobry logopeda Warszawa rekomenduje niesamowicie doświadczonych profesjonalistów. Doskonała współpraca z maluchem pozwala na szybkie znajdowanie właściwych rozwiązań. Warto zwrócić szczególną uwagę na dawane nam do dyspozycji możliwości, bo są one nieograniczone. Dzięki niekwestionowanemu profesjonalizmowi naszych specjalistów trafia do nas tak sporo potrzebujących.
Read More

Walka z jąkaniem

Początek choroby można przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To podstawowe oznaki jednej z bardziej stresujących chorób, która potrafi odcisnąć piętno na całym życiu. Nie ma jednej metody na jąkanie, jednak istnieje terapia, która pozwala leczyć tę przypadłość.
Read More

Porady specjalisty pomocą w ciężkiej sytuacji

W życiu człowieka czasami bywają takie momenty, w których potrzebna jest pomoc specjalisty. Chodzi o rozmaite momenty, które bywają dla człowieka tak trudne, że nie jest w stanie zwalczyć uch samodzielnie. Bardzo dobrym przykładem może by chyba coraz częściej spotykana aktualnie depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej nie uznawana wcale za schorzenie, obecnie potrafi przybierać coraz groźniejsze kształty. Choroba ta sama z siebie nie jest w stanie doprowadzić do zgonu, jednak coraz gorszy stan człowieka czasami prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak ważne jest, aby w miarę wcześnie rozpoznać objawy i rozpocząć terapię. Minimalizowaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych dolegliwości trudnią się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy nimi opiera się na tym, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z pacjentem, a także przeprowadzaniem rozmaitych testów, z kolei| psychoterapeuta ma uprawnienia do przeprowadzania potrzebnej terapii. W chorobach wyjątkowo ciężkich pacjent może zostać też skierowany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.
Read More

Domowe sposoby na kłopoty trawienne

W obecnych czasach, sporo ludzi, zwłaszcza pochodzących z Ameryki, objada się intensywnie. Kłopot ten widoczny jest także w Europie a ostatnio i w Polsce, gdyż wraz ze wzbogaceniem się danego społeczeństwa, rośnie liczba dostępnych produktów.
Read More

Jąkanie można wyleczyć terapią

Początek jest niewinny i można go przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To właśnie oznaki jednej z trudniejszych wad wymowy, która może zaważyć na całym życiu. Nie ma lęku na jąkanie, jednak jest terapia, która pomaga łagodzić tę przypadłość.

Przyczyny jąkania
Trudno powiedzieć, gdzie leży powód tego zaburzenia. Istnieje jąkanie organiczne to bardziej skomplikowane upośledzenie fizyczne. Inny rodzaj to jąkanie czynnościowe pojawia się wywołane szokiem, trudnym przeżyciem, wielkim stresem. Bywa, że dzieci jąkają się jedynie w szkole – w konkretnej grupie.

Read More