gust

Księgarnia – miejsce nie tylko dla moli książkowych

W obecnych czasach niezwykle mało osób kupuje nowele. Zostały one zastąpione przez odmienne, prostsze w odbiorze rozrywki. Seriale, programy, a zwłaszcza internet kradną nam cały, wolny czas, lekturą pozostawiając wyłącznie pojedyncze momenty na wakacjach czy w autobusie. Jednak to także nie zawsze, bo w końcu można też łatwo nabyć gazety czy krzyżówki. Z tej przyczyny w księgarniach, tak samo tych internetowych jak i stacjonarnych, można obecnie znaleźć cały asortyment odmiennych produktów.
Read More

Upominek dla babci – co kupić?

W naszym kraju nadal kultywowany jest bardzo miły zwyczaj wręczania upominków
Prezenty chyba od zawsze były symbolem pamięci, świadczyły też o tym, że obdarowywana przez nas osoba jest dla nas ważna, że ją szanujemy, kochamy.
Z tej racji warto raz jeszcze zastanowić się nad tym, czy my sami przestrzegamy dobrych manier przy wręczaniu prezentów, czy nasze upominki są dobrze przemyślane i czy nie tracą swojej roli, czyli czy cieszą osobę obdarowywaną. Jeżeli z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że wszystkie te kryteria nasze prezenty spełniają, to jesteśmy na dobrej drodze. Niestety chyba każdy z nas słyszał już co nieco o nietrafionych podarkach i o tym, że często trafiają one na strony internetowe w celu sprzedania. Taki los prezentu to smutny los, którego lepiej jest uniknąć. Warto z góry przewidzieć, co ucieszy osobę, którą chcemy obdarować.
Read More

Chcesz okazać się elegancka oraz modnie ubrana tego lata? Przekonaj się, co znajduje się na topie!

Razem z przyjściem nowego sezonu moda zapewnia świeże niespodzianki i obowiązujące trendy modniarskie. Należy obserwować, co staje się trendy, by móc dokonywać satysfakcjonujących sprawunków nowych ubrań lub wyszukać we własnej szafie, to co będzie na powrót popularne. Moda jest zmienna oraz wyjątkowo różnorodna, każda elegantka znajdzie w obowiązujących stylizacjach coś dla siebie.
Read More

Ubierajmy się bardziej elegancko!

Moda to nie nauka, czyli nie ma tutaj całkowicie obiektywnych praw. Rozchodzi się o to, że autentycznie wszyscy możemy ubierać się dokładnie tak jak pragniemy. I generalnie zawsze mamy dużo racji, bo w końcu kto rzekł, iż na ten przykład krótsze spodenki meskie są nieciekawe? Choć należy wiedzieć, że ludzie są tylko ludźmi, wszyscy jesteśmy zwierzętami stadnymi, przyszło nam żyć w społeczeństwie, które bardzo lubi oceniać innych ludzi. To sprawia, iż należałoby w umiejętny sposób przestrzegać norm. W tym artykule o tym jak gustownie się ubrać, po prostu wielce godnie. Pamiętajmy, że chociaż jesteśmy wolnymi ludźmi, w żadnym przypadku nie możemy deprecjonować zasady mody!
Read More