Ciąża

Wady słuchu

We współczesnym świecie dużo mówi się o rozmaitych wadach i chorobach słuchu. W pewnym sensie są one zjawiskiem pojawiającym się częściej niż dawniej, z rozmaitych przyczyn. Co najwazniejsze, w obecnym świecie człowiek ma do czynienia ze znacznie większym stężeniem hałasu niż dawniej. Wynika to z większego natężenia ruchu drogowego i powietrznego, a także funkcjonowania innych urządzeń produkujących hałas.
Read More

Jakim sposobem skutecznie walczyć z bezpłodnością?

Oczywistą powinnością każdego małżeństwa jest obecnie posiadanie potomstwa. Jest to usprawiedliwiona kolej rzeczy, która wynika w pewnej mierze także ze specyfiki naszego gatunku. Dziecko jest w pewien sposób dla większości z nas osiągnięciem marzeń. Niemniej natomiast rutyna wyraźnie ujawnia, że na nieszczęście na drodze do posiadania przez nas dziecka w wielu przypadkach pojawiają się pewne trudności. Wiele par bowiem mimo intensywnego starania nie jest w stanie zajść w ciążę, co może budzić pewne zaniepokojenie.
Read More

Właściwe suplementy i minerały dla kobiet w ciąży

Dawanie organizmowi witamin jest ogromnie ważkie i ma wpływ na nasze zdrowie oraz także samopoczucie. W szczególności kobiety w ciąży powinny bardzo o siebie dbać, gdyż noszą pod sercem nowe życie. To jak się żywisz w ciąży ma wpływ nie tylko na Ciebie, lecz także na Twojego maluszka, który wkrótce przyjdzie na świat. Jeżeli więc brak Ci niezbędnych witamin to zdoła to negatywnie odbić się także na zdrowiu Twojego dziecka.
Read More

Zapobieganie najlepszą metodą na pojawiające się rozstępy, rola Sculptra w nowoczesnej kosmetyce.

Chyba każdy z nas chciałby wyglądać jak najlepiej, lecz natura niekiedy lubi ludziom spłatać figle. Na skórze pojawiają się różne blizny, rozstępy albo przebarwienia, które niekiedy mogą w znaczny sposób pogorszyć wygląd. Niekiedy mogą one wyniknąć z zaniedbań danej osoby, lecz są też takie na jakie nie ma się wpływu, powstałe przykładowo w wyniku wypadku czy choroby.
Read More

Trudny temat – co sądzisz na temat zabiegach in-vitro? Warto o tym dyskutować.

Jakkolwiek niewiele się o tym jeszcze mówi, w aktualnych czasach coraz większa ilość kobiet ma problemy z zajściem w ciążę. Co źle wpływa na kwestie naszej płodności i jak można temu zapobiec? In-vitro to bez wątpienia ciężki temat, ale okazuje się, iż musi się z nim zmierzyć coraz większa liczba dziewczyn. Co ma niedobry wpływ na naszą płodność? W współczesnych czasach między innymi fakt, że kobiety często odkładają decyzję o posiadaniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat temu kobiety zazwyczaj rodziły dziecko przed dwudziestym szóstym rokiem życia.
Read More

Jak wygląda test na płodność i kiedy wypada go zrobić?

Kłopoty z płodnością mogą mieć różne podłoże. Odpowiedzialność za to może ponosić genetyka, dieta czy też wiek, ważny jest również styl życia. O niepłodności mówi się wówczas, kiedy para bezowocnie stara się o dziecko co najmniej rok, oraz kobieta nie zachodzi w ciąże. Przyczyny niepłodności zdołają leżeć zarówno po stronie kobiety, jak też mężczyzny, wskutek tego wskazane jest wykonać właściwy test, jaki pomoże je ustalić.
Read More