choroby

Co robić jeśli Twoje dzieci mają alergię? Jak skutecznie bronić się przed roztoczami i drobnoustrojami?

W współczesnych czasach coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju choroby związane z układem oddechowym – te problemy dotyczą niestety zwłaszcza dzieci. Nie da się ukryć, że w sporej mierze jest to związane zdecydowanie ze stanem naszego środowiska – niemalże każdy słyszał już o smogu w Krakowie czy innych miastach oraz o tym, że wiele polskich miast zajmuje niechlubne wysokie miejsca na liście najbardziej zanieczyszczonych miast Europy – to bez wątpienia nie przyczynia się do poprawy jakości naszego życia i zdrowia.
Read More

Szukaj optymalnej rehabilitacji dla swego dziecka, by zagwarantować mu całkowitą sprawność

Upadki, urazy, jak również wady genetyczne – istnieje wiele przyczyn występowania nieprawidłowości w obrębie narządu ruchu u dzieci i osób dorosłych. W sytuacji podejrzenia lub zauważenia jakiejś choroby, należy jak najszybciej poszukać wsparcia lekarskiego i udać się do specjalisty. Niewyleczone i zlekceważone dolegliwości mogą się znacznie pogłębiać, jak także stać się źródłem przykrych chorób oraz niepełnosprawności. W wypadku narządu ruchu ważna jest taka profilaktyka u najmłodszych, która już w okresie niemowlęcym pozwala dostrzec nieprawidłowości w budowie.
Read More

W jakich przypadkach potrzebna będzie operacja laserowa oczu?

Oczy jeden z najważniejszych organów człowieka. To dzięki nim ma się sposobność oglądania świata, adorowania jego piękna. Jednak nie zawsze wszystko będzie takie kolorowe jakby się wydawało. Chodzi tutaj o chorobę oczu. Kiedy szybko będzie zdiagnozowana tym korzystniej, gdyż można zacząć działać oraz wtedy będzie dość spore prawdopodobieństwo na wyleczenie schorzenia.
Read More

Co można zrobić, gdy mamy kłopot z pęcherzem moczowym? Jakie leki używać? Czy istnieją domowe metody na te problemy?

Ze względu na pełnioną rolę, pęcherz moczowy jest w szczególności narażony na działanie toksyn oraz bakterii. Jakie jest tego rezultat? Wiele chorób mających związek z nim może nam uprzykrzać życie, jest to zapalenie pęcherza moczowego lub zakażenie dróg moczowych. Choroby, drobne infekcje – oto kłopoty, jakie pojawiają się dość często.
Read More

Urazy siatkówki – powody, symptomy i leczenie

Gdy blask dostaje się do naszego oka, kroczy przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, zanim wreszcie trafi do siatkówki. Tu jest zamieniane na impulsy elektryczne. One są za pośrednictwem nerwu wzrokowego do mózgu, gdzie są wymieniane na jasne, chromatyczne malowidła, jakie widzimy. O ile w tym procesie dojdzie do zaburzeń, mamy do czynienia z zaburzeniami widzenia. Urazy siatkówki przybierają masę postaci, a przyczyny ich tworzenia się są podobnie różne.
Read More

Uważaj na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na to aż 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, że jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, ponieważ dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca życie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i jak powinno się z nim walczyć.
Read More

Rehabilitacja jako sposób przywracania zdolności

Rehabilitacja jest działaniem medycznym, jakiego zamierzeniem jest przywrócenie choremu utraconych zadań w toku schorzenia, a też upośledzeń rozwojowych i wrodzonych. Rehabilitacja Szczecin pozwala w optymalnym zakresie przywrócić umiejętność wykonywania istotnych, powszednich zajęć. Wczesne zapoczątkowanie kuracji wpływa na kształt leczenia i wiedzie do skrócenia czasu kuracji i usprawnienia jego rezultatów.
Read More

Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym

Niepełnosprawność należy do problemów, o których współcześnie słyszy się coraz częściej. Jest to bez wątpienia korzystne zjawisko, gdyż o tej sprawie należy dyskutować jak najwięcej, w pierwszej kolejności o tym, jak można takim ludziom ułatwiać życie na co dzień. Występuje dużo rodzajów niepełnosprawności, w pierwszej kolejności może być ona fizyczna lub umysłowa. Niekiedy wynika to z choroby nabytej lub z przebytego wypadku, czasami do głosu dochodzą wady wrodzone.
Read More

Zwyrodnienie plamki żółtej – przyczyny, objawy i wartości leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej, zwane również „AMD” jest schorzeniem siatkówki związanym z wiekiem, powodującym stratę spostrzegania centralnego. Stanowi kluczową przyczynę pogorszenia ostrości wzroku u osób po 50 roku życia w krajach wysokorozwiniętych. Plamka żółta jest odpowiedzialna za nasze widzenie centralne. Za pomocą jej działania wykonalne jest czytanie, rozróżnianie twarzy, obserwowanie telewizji i jazda samochodem. Dzięki niej rozróżniamy także kolory.
Read More

Gdzie znaleźć kompetentnego internistę?

Choroba może przytrafić się każdemu, chociaż nikt jej nie wyczekuje i raczej nie jest ucieszony, gdy przyjdzie. Z tej przyczyny każdemu potrzebny jest od czasu do czasu kompetentny internista. Warszawa jest miastem, w jakim swoje usługi proponuje wielu specjalistów, jednak jak wybrać tego odpowiedniego? Najważniejsze to skontrolować kilka elementów.
Read More

Jak znaleźć sprawdzonego urologa

Przyjęło się twierdzić, że urolog to specjalista od chorób męskich. Być może dlatego tak jest, że rzeczywiście częściej pacjentami urologicznych poradni stają się panowie. Ale urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, funkcjonowaniem i problemami narządów moczowo-płciowych. Diagnozuje i będzie leczył między innymi takie choroby, jak stany zapalne, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe czy dysfunkcje organów moczowo-płciowych, między innymi pęcherza, prostaty czy nerek.
Read More