Chemia

Właściwości prozdrowotne pokrzywy

Wartości zdrowotne rośliny pokrzywy są ogromne. Trzeba przypomnieć chociaż o fakcie tego, że już od wielu lat ceniono taką roślinę za posiadane przez nią mikroelementy a także to, w jaki sposób oddziałuje pokrzywa na zdrowie fizyczne oraz do tego zdrowie psychiczne. Pokrzywa posiada mnóstwo najważniejszych witamin, dlatego zaleca się ją stosować u osób z chorobami nerek albo z artretyzmem.
Read More

Wydajny płyn do prania – perfekcyjny nawet na trudniejsze plamy

Na pewno każdy z nas nie raz miał do czynienia z bardzo trudną plamą na ubraniu, która za nic nie chciała się wyprać. Poniektóre plamy istotnie są niezmiernie trudne do usunięcia, do takich plam przynależą przykładowo plamy z czerwonego wina, porzeczek bądź też jagód. Ich wyeliminowanie, szczególnie z białych tkanin, jest faktycznie trudne, w wielu przypadkach wręcz niemożliwe.
Read More

Obecnie żyjącemu człowiekowi ciężko byłoby wyobrazić sobie codzienną egzystencję bez środków chemicznych i kosmetyków

Obecnie żyjącemu człowiekowi ciężko byłoby prawdopodobnie wyobrazić sobie codzienną egzystencję bez rozmaitych preparatów chemicznych i kosmetyków. Rozmaite środki tak bardzo zaistniały w życiu codziennym, że są niezbędne w prawie każdym domu. Jeszcze kilkanaście lat wcześniej w polskich miastach działało bardzo wiele małych punktów, w których do nabycia były jedynie różnorodne artykuły chemiczne potrzebne w gospodarstwie domowym. Na chwilę obecną punkty te coraz częściej zastępowane są przez ofertę środków chemicznych do nabycia w wielkich hipermarketach, w których są konkurencyjne ceny. Również niektóre sieciowe sklepy spożywcze dysponują działem, na którym odszukać można towary chemiczne i przemysłowe.
Read More