Koszule jako jeden z głównych składowych męskiej konfekcji

Koszule to jeden z najważniejszych części męskiej konfekcji, wizytówką każdego faceta, a faceta aktywnego zawodowo w szczególności.
Modne koszule męskie powinny być pieczołowicie dobrane i odpowiadać stylem swemu zastosowaniu.

Biznesmen

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większości mężczyzn koszule różnią się między sobą wyłącznie kolorem, jednakże jak się okazuje jest szereg bardzo znaczących części koszuli, na jakie powinno się zwrócić uwagę. To tkanina świadczy o walorach koszuli. Koszula noszona jest bezpośrednio na ciele, w związku z tym powinna być uszyta z dobrej tkaniny – Świetnym materiałem dla koszul jest bawełna, także bawełna z domieszką surowców sztucznych. Typów męskiej figury jest dużo, a każdy szykowny osobnik potrzebuje posiadać koszulę perfekcyjnie przystosowaną do siebie.
Koszule męskie eleganckie cechują się twardym kołnierzykiem, pojedynczym, albo podwójnym mankietem na spinkę. Koszule casualowe rozróżnia miękki kołnierzyk i mankiet na guziki. Należy koniecznie pamiętać, że krawat możliwy jest jedynie do koszul wizytowych, a kojarzenie miękkich kołnierzyków z krawatem, to awangardowa eskapada poza kryterium mody. Należałoby również pamiętać, że koszul z łamanym kołnierzykiem, oraz pionowymi plisami nie należy pod żadnym pozorem nosić do garniturów.

Ta ważna witryna jest przygotowana dla sympatyków opisywanej tematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to wejdź na taki link.

Zestawiamy je tylko z frakiem, względnie smokingiem.

Wymiar koszuli określa wzrost.

Posiada ona dwa wymiary, numer kołnierzyka i samej koszuli. Koszula dobrana do konkretnego wzrostu zatrzymuje właściwe proporcje na całej swojej długości. Kołnierzyk nie ma prawa być za obcisły, nie ma prawa również za bardzo odstawać.