Koszule jako jeden z głównych składowych męskiej konfekcji

Koszule to jeden z najważniejszych części męskiej konfekcji, wizytówką każdego faceta, a faceta aktywnego zawodowo w szczególności.
Modne koszule męskie powinny być pieczołowicie dobrane i odpowiadać stylem swemu zastosowaniu.

Biznesmen

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większości mężczyzn koszule różnią się między sobą wyłącznie kolorem, jednakże jak się okazuje jest szereg bardzo znaczących części koszuli, na jakie powinno się zwrócić uwagę. To tkanina świadczy o walorach koszuli. Koszula noszona jest bezpośrednio na ciele, w związku z tym powinna być uszyta z dobrej tkaniny – Świetnym materiałem dla koszul jest bawełna, także bawełna z domieszką surowców sztucznych. Typów męskiej figury jest dużo, a każdy szykowny osobnik potrzebuje posiadać koszulę perfekcyjnie przystosowaną do siebie.
Koszule męskie eleganckie cechują się twardym kołnierzykiem, pojedynczym, albo podwójnym mankietem na spinkę. Koszule casualowe rozróżnia miękki kołnierzyk i mankiet na guziki. Należy koniecznie pamiętać, że krawat możliwy jest jedynie do koszul wizytowych, a kojarzenie miękkich kołnierzyków z krawatem, to awangardowa eskapada poza kryterium mody. Należałoby również pamiętać, że koszul z łamanym kołnierzykiem, oraz pionowymi plisami nie należy pod żadnym pozorem nosić do garniturów. Zestawiamy je tylko z frakiem, względnie smokingiem.
Wymiar koszuli określa wzrost.

Posiada ona dwa wymiary, numer kołnierzyka i samej koszuli. Koszula dobrana do konkretnego wzrostu zatrzymuje właściwe proporcje na całej swojej długości. Kołnierzyk nie ma prawa być za obcisły, nie ma prawa również za bardzo odstawać.