Jaka jest możliwość opieki nad osobami, które są nieuleczalnie chore, jaka będzie w tym rola hospicjów.

Mimo bardzo dużego rozwoju nauk medycznych w ostatnich latach w dalszym ciągu wiele chorób jeszcze nie pokonano. W szczególności to dotyczy nowotworów, które cały czas zbierają ponure żniwo. W dużym stopniu jest to rezultatem słabej profilaktyki i wykrywalności. Wiele takich chorób dałoby się pokonać, jeżeli w odpowiednim czasie zostały zdiagnozowane. Niestety jeszcze tak jest i pacjenci, którzy zaczęli chorować na nowotwór czy jakąś inną nieuleczalną chorobę są skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.

Wiąże się z tym jeszcze jedna rzecz, to znaczy to, że w pewnym momencie ich leczenie staje się niemożliwe. Szpitale nie chcą za bardzo chorych w takim stanie trzymać u siebie, gdyż nie ma szans na poprawę stanu ich zdrowia, a leczenie sprowadza się do uśmierzania bólu i psychicznego wsparcia.

dzieci i kolorowanki

Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Za to w domach chorzy dość często nie będą mieli właściwej opieki, szczególnie jeżeli są osobami samotnymi albo mającymi rodzinę gdzieś dalej. Jednak są miejsca, w których poczekać na nadejście ostatnich dni, a miejscami tymi są hospicja.

Hospicjum ze Śląska to miejsce, w jakim udzielana jest pomoc nieuleczalnie chorym. Nie leczy się już tam nikogo, pomoc medyczna jest ograniczona do walki z bólem, jaki przy niektórych chorobach może być nie do wytrzymania – dowiedź się więcej o hospicjum na Śląsku. W sumie hospicjum z Katowic powinno być domedowiedź się więcej o hospicjum na Śląsku w jakim w godnych warunkach doczekają oni pożegnania się ze światem.

Ten wątek na pewno posiada fascynujące dane, lecz żeby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź tekst, który jest bardzo absorbujący.

Obecnie w Polsce działa około stu tego typu miejsc, a pierwsze z nich otwarto w Krakowie tuż przed końcem minionego wieku. We wszystkich hospicjach jest odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny, który w razie konieczności pomoże potrzebującym, choć tak jak już było wspominane, nie będzie to leczenie, a doraźna pomoc. Niezwykle ważną rolę pełnią tam psycholodzy, którzy mają wspierać pacjentów na duchu i służą im pomocą w zmaganiu się z cierpieniem. Bardzo pomagają również wolontariusze, osoby te z własnego wyboru chcą pomagać przy tym, żeby osoby tam się znajdujące miały odpowiednie warunki.