Żeliwo – tworzywo niedoceniane podczas gotowania

Mimo iż żeliwo jako takie znane jest ludziom od setek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez sporo lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednakże dziś patelnie z teflonem są coraz mniej popularne, a wraca się do takich naczyń, jakie służyły do gotowania naszym prababciom.

Ten swoisty powrót do przeszłości owocuje tym, iż potrawy przygotowuje się szybciej, a oprócz tego są znacznie smaczniejsze.
stworzone

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com
Naczynia żeliwne na pewno powinny znaleźć się w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy gotujemy dla paru osób czy też jesteśmy właścicielami ogromnej restauracji. Oczywiście są nieco droższe niż ich odpowiedniki wykonane z teflonu, lecz ten wydatek się zwróci – jedna żeliwna patelnia przeżyje kilka teflonowych.

Niezbędny będzie Ci link do wpisu (https://serwiskawowy.pl/33-ekspresy-domowe-automatyczne)? Nie martw się. W naszym kolejnym poście wyszukasz to, czego Ci trzeba. Namawiamy!

To udowodniony fakt. Oprócz tego te naczynia sprawdzają się na wszystkich palnikach, przykładowo elektrycznych i indukcyjnych, a również można je wykorzystywać w piekarniku jako naczynie do zapiekania. Całkowitą podstawą jeśli rozchodzi się o naczynia stworzone z tego materiału jest garnek żeliwny – kompletna podstawa wyposażenia dowolnej kuchni. Takiego typu garnki można kupić praktycznie we wszystkich gabarytach, rodzajach oraz stylach, iż z pewnością każdy miłośnik gotowania odszuka coś idealnego dla siebie – ekspres bugatti.

Warto inwestować w wysokiej jakości naczynia wykorzystywane w naszych kuchniach – bez wątpienia pozytywnie będą one wpływać na smak naszych potraw.

Czy ten tekst uważasz za wartościowy? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj – znajdujące się tutaj zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Żeliwo wykorzystuje się nie tylko do wykonywania garnków czy też patelni, na których można smażyć na oleju – fani niskokalorycznego jedzenia także znajdą coś właściwego dla siebie, coś jak na przykład patelnia grillowa żeliwna.

Przyrządzane na niej potrawy posiadają o wiele mniejsze ilości tłuszczu i smakują wybornie. Patelnia taka jest łatwa do zachowania w czystości, można ją także wykorzystywać w każdego – bugatti czajnik rodzaju piekarniku do zapiekania.