Szukamy dobrej kurtki na wycieczkę w góry

W okresie zimowym, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera, niezmiernie istotny jest właściwy ubiór. Któż chciałby przecież marznąć zawsze gdy wychodzi na dwór na spacer bądź też w drodze do sklepu lub na uczelnię.

Właściwie dobrana odzież, jaka zapewni nam komfort termiczny i uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest bardzo istotna gdy kiedy planujemy wycieczkę w góry.

O fakcie, że góry w okresie zimowym potrafią być szczególnie niebezpieczne nie ma chyba potrzeby tłumaczyć. Gdy udajemy się nawet na krótki SPAcer na górskie szlaki, musimy zachować szczególną ostrożność jak i zadbać o wyposażenie oraz ubiór. Bazowymi elementami na które musimy zwrócić uwagę jest na pewno obuwie – gwarantujące termiczny komfort, posiadające dobrą podeszwę jak również gwarantujące dobre parametry jeżeli chodzi o odporność na wodę. Kolejnym nieodzownym tematem jest dobrej jakości kurtka. W ostatnim czasie szczególnym wzięciem cieszą się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, jakie są odporne na działanie wiatru i posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o oddychalność. Należy jednak mieć na uwadze, iż znakomita większość tego typu garderoby nie ma właściwości, które uchronią nas od deszczu czy też mokrego śniegu.
moda

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie rozrosła się propozycja handlowa sklepów jakie oferują różnego rodzaju odzież, jaka na pewno przyda nam się w górach ale również na biwakach czy dłuższych wycieczkach na łonie natury.

Obok sklepów górskich dobrze jest również sprawdzić miejsca, jakie zazwyczaj znane są głównie miłośnikom militariów.

Pragniesz przeczytać więcej naszych tekstów? Świetnie! chcemy więc donieść, że jesteśmy tu – wyszukasz nas w podanym linku.

br>
Opisywana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu sukienki we wzory, który publikuje podobne tematy.

Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w jakim odnajdziemy bogatą ofertę przeróżnego typu sprzętu survivalowego lecz nade wszystko dobrej jakości odzież .