Rozstępy – niesłychanie istotny kłopot, z którym zmaga się mnóstwo kobiet

To linijne ubytki w głębokich warstwach skóry. Przybierają postać wrzecionowatych pasm. Przeważnie występują na udach, pośladkach i piersiach.
Powstają wskutek zerwania włókien kolagenu i elastyny.

olejek

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
zabiegi na rozstępy
Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Z tym problemem boryka się przeszło siedemdziesiąt procent kobiet w różnym przedziale wiekowym. Zaliczasz się do przywołanej grupy? Brzydko wyglądające czerwone bądź białe „pręgi” przyprawiają Cię o ból głowy? Spokojnie nie musisz się już zamartwiać. I choć trzeba przyznać iż usuwanie rozstępów jest z całą pewnością trudnym procesem, to może zakończyć się sukcesem. Wystarczy skorzystać z serii specjalistycznych terapii wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię analizowana w tym miejscu sprawa, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/golfy) omawiającym pokrewne zagadnienia.

Jakich? Na rynku znaleźć można niezwykle szeroką ofertę. Dermabrazja mechaniczna, mezoterapia, laser frakcyjny, peeling oczyszczający, karboksyterapia – wymieniać można bez ustanku. Pojawia się jednakże pytanie: które zabiegi na rozstępy wykazują największą skuteczność? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Bardzo wiele zależy albowiem od tego, w której fazie „rozwoju” znajdują się rozstępy. Dermabrazja i peeling, złuszczając skórę powodują, że zmiany stają się mniej widoczne, lecz ich całkowicie nie eliminują.

Obecnie na popularności zyskuje radiofrekwencja mikroigłowa, czyli najprościej rzecz ujmując zabieg polegający na jednoczesnym nakłuwaniu oraz stymulowaniu skóry za pośrednictwem fal radiowych. Opisana metoda umożliwia nie tylko skuteczne „pożegnanie” rozstępów ale także usuwanie blizn Warszawa a także zmarszczek.

Więcej na stronie