Ubrania ochronne w wielu profesjach

Istnieje niezliczenie wiele zawodów gdzie potrzebne jest utrzymanie nienagannej czystości w miejscu pracy praktycznie przez cały czas.

odzież gastronomiczna

Autor: Blomdahl Medical
Źródło: Blomdahl Medical

Do tego typu profesji przynależy stanowczo pielęgniarstwo. Wprawdzie nie prowadzi się, będąc pilęgniarką poważnych zabiegów przy których ”otwierane” jest ciało badanego, lecz wszystko do zajęć pielęgniarki należy pobieranie krwi, dlatego muszą one przyodziewać specjalną odzież dla pielęgniarek. Kitle pielęgniarskie wykonywane są głównie z mieszanki poliestrów oraz naturalnej bawełny, o gęstej siateczce, żeby materiał wytrzymał przez lata. Z tego powodu iż wszyscy pracownicy służby zdrowia narażeni są na incydentalne ukłucie się zużytą igłą i na bezpośredni kontakt z zakażoną krwią, ubrania szyte są z grubego materiału, jaki trudno przebić. Drugim zawodem jest kucharz, ale nie byle jaki tylko z poważnej restauracji. Szefowie kuchni, kucharze w ogromnych gastronomiach o światowej sławie troszczą się o porządek na stanowisku, które piastują. Być może wydaje się, że zawód kucharza wiąże się z tłustymi plamami, albo też z kawałkami jedzenia przyklejonymi do fartucha, jednak takowa sytuacja nie ma prawa mieć miejsca w poważnej restauracji, z tego powodu że zostałaby ona od razu zamknięta. Odzież gastronomiczna jest szyta z tej samej mieszanki tworzyw sztucznych i bawełny naturalnej co odzież dla pielęgniarek. Największym respektem cieszą się koszule kucharskie, dlatego że poświadczają one o uzyskaniu najwyższego stopnia kucharskiego.

Szefowie kuchni przeważnie, żeby odróżnić się od pozostałych kucharzy noszą z godnością czarną koszulę, to takowy czarny pas w kuchnii.
Pozostało poza tymi dwoma fachami mnóstwo innych, jak na przykład pracownik laboratorium chemicznego, ale nie są one zbyt popularne.

Poznaj autorski serwis (www.suknie-slubne.warszawa.pl/tradycyjna-biala-suknia-slubna-czy-oryginalna-kolorowa-sukienka-slubna-co-wybrac/) – należy wejść w podany poniżej link i tam można przeczytać dodatkowe informacje na ten ciekawy wątek.

Pielęgniarka oraz kucharz cieszą się największym szacunkiem.