W jaki sposób nabywać męskie buty?

Powszechnie wiadomo, iż jedną z głównych spraw na którą panie zwracają uwagę u dżentelmena są jego buty. Zanim więc wydasz ciężko wypracowane pieniądze na skórzane półbuciki, upewnij się, że ogarniasz zasady ich nabywania.
Nabywaj obuwie za każdym razem po południu.

kobieta

Autor: GwendolineQuinlan
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciągu dnia, na skutek spacerowania oraz zmęczenia stopy, potrzebny numer może powiększyć się o pół numeru. Naturalnie z biegiem czasu skóra rozbija się i obuwie buty wólka kosowska może się wówczas rozszerzyć, ale przenigdy przedłużyć. Jeśli nie masz pewności, czy zakupić rozmiar większy, czy może mniejszy, wyselekcjonuj ten pierwszy – jeśli buciki będą troszeczkę za luźne, szewc dobierze ci do nich odpowiednią wkładkę. Natomiast za mały bucik to wyrzucenie pieniążków w błoto. Bądź ostrożny – dzisiejsza moda nakazuje projektantom przeciągać noski nawet w tradycyjnych fasonach. Buty męskie skórzane zdają się dłuższe, jednakże w faktyczności większe nie są. Najlepsze buty są wykonane z dobrej gatunkowo skóry cielęcej. Ocena jakości skóry wymaga wprawy i wprawnego oka, toteż inwestując parę stów, nie ryzykuj i wybierz uznane marki – więcej na tej stronie.

koszula

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com
Cielęca skóra – w przeciwieństwie do skóry końskiej, ogromnie trudno dostępnej w Polsce – nie jest odporna na wilgoć, skutkiem tego powinieneś o nią stosownie dbać. Nigdy nie noś tych samych butów dzień po dniu – skóra musi poleżeć jak też oddychać. Nie używaj past płynnych – są proste w zastosowaniu, jednakże bardziej szkodzą bucikom niż je chronią. Tradycyjne pasty w metalowych pudełeczkach są najlepsze. Przechowuj buty na prawidłach, wówczas się nie zdefasonują – .

Idealne będą te pełne, zrealizowane z pachnącego cedrowego drewna. Jedne trzewiki męskie nie starczą. Klasyczne fasony mają swoją historię jak też tradycję noszenia – jednym przypisano bardziej, drugim mniej formalny charakter.