Zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia zabiegiem korzystnie wpływającym na kondycję skóry – zobacz więcej w tym artykule

Wraz z wiekiem nasza skóra traci młodość: pojawiają się na niej zmarszczki, traci jędrność i elastyczność. Znaczna część pań chce się tych oznak starzenia się skutecznie pozbyć. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą kliniki medycyny estetycznej , które proponują między innymi zabieg mezoterapii.

Mezoterapia Katowice, którą oferują to zabieg przywracający młody wygląd bez używania skalpela. Podczas zabiegu w skórę

zabieg kosmetyczny

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

kobiety wstrzykiwane są substancje aktywne: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy oraz kwas polimlekowy. Mezoterapia Katowice (Mezoterapia – Katowice), którą mają do zaproponowania może być wykonywana na rozmaitych częściach ciała. Zabieg może być przeprowadzony nie tylko na twarzy, ale także na innych częściach ciała. Efektem zabiegu są trudniej dostrzegalne zmarszczki. Poprawia się jędrność skóry, jest ona także lepiej nawodniona. Mezoterapia gwarantuje bardzo dobre rezultaty nie tylko w wygładzaniu zmarszczek. Bardzo skutecznie pozwala zniwelować cellulit oraz rozstępy.

Dopasowane indywidualnie do każdej klientki składniki odżywcze są wprowadzane w skórę przy pomocy wyjątkowo cienkiej igiełki. Pacjentki, które są bardzo wrażliwe na ból mogą przed serią nakłuć otrzymać znieczulenie mające charakter powierzchniowy. Zaraz po zakończeniu zabiegu na rejonach ciała, na których zabieg był wykonywany zobaczyć można ślady po nakłuciach. (Dermatologia estetyczna dla kobiet – Katowice) Pozostałości te znikają po dwóch dniach. Zabieg nie powinien zostać przeprowadzony u wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Nie zostanie on wykonany u pań w ciąży, u pacjentek z cukrzycą oraz u pacjentek , które cierpią na opryszczkę.

Na tydzień przed planowaną datą zabiegu nie należy zażywać aspiryny ani innych leków, które zmniejszają krzepliwość krwi. Efekty zabiegu zobaczyć można już po jednym dniu. Jednak aby uzyskać niezwykle zadowalający efekt, najczęściej wykonuje się serię zabiegów. W zależności od głębokości zmarszczek u jednej pacjentki przeprowadza się przynajmniej serię czterech zabiegów, w niektórych przypadkach niezbędne jest ich zwiększenie do ośmiu. Między następnym zabiegiem wymagana jest co najmniej trwająca siedem dni przerwa. Aby efekt zabiegu miał charakter długotrwały, zaleca się przeprowadzanie go dwa razy w roku. Wówczas efekty utrzymają się na skórze przez bardzo długi czas.