Jeśli znudziła nam się 'mała czarna’ o poranku, to na pewno znajdziemy wiele napojów, które ją bez problemu zastąpią

W przeszłości najpowszechniejszym napojem na dobre rozpoczęcie dnia była mocna kawa. Obecnie coraz częściej zastępujemy ją najróżniejszymi napojami, które również posiadają własności pobudzające i są wyjątkowo zdrowe.

Od paru lat bardzo powszechna stała się tzw. zielona kawa. Jest to zwyczajna kawa, która nie została poddana paleniu. Jest więc ona organicznym i ekologicznym napojem. Mnóstwo konsumentów uważa, iż ma ona także właściwości odchudzające – . Należy jednak pamiętać, iż cudowne preparaty nie istnieją. Jeśli nawet zielona kawa przyspiesza metabolizm, to nie spowoduje ona, iż niespodziewanie zyskamy idealną sylwetkę. Wymagana jest jeszcze właściwa dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Zielona kawa jest więc dobra wyłącznie wtedy, jeżeli podoba nam się jej smak.

Autor: Bruno Roots
Kolejną niesłychanie powszechną substancją, która wypiera kawę jest guarana. Ta brazylijska roślina zawiera ponoć większą ilość kofeiny niż ziarna kawy oraz nie powoduje nerwowości. Z reguły zażywa się ją w wypadku przemęczenia fizycznego oraz umysłowego – więcej….

Intrygują Cię dalsze szczegóły (https://procleaner.pl/obiekty-magazynowe/) na ów temat? To fantastycznie, gdyż z radością przygotowaliśmy dla Ciebie następne podobne wpisy.

Mnóstwo osób twierdzi, iż jest dobra również na stany depresyjne oraz problemy z pamięcią. Nie każdy wie, ale guarana jest też wykorzystywana do produkowania specjalnego rodzaju piwa i chleba. Odnajdziemy ją w wielu drinkach energetycznych. Można ją też przyjmować jako suplement diety oraz jako preparat wspomagający chudnięcie. Nie powinno się jednak przekraczać zalecanych dziennych dawek.

Jeżeli zatem ’mała czarna’ nieco nam się już znudziła lub chcemy popróbować czegoś nowego, to bez problemu znajdziemy najróżniejsze napoje, które ją zastąpią i będą bardzo smaczne.