W dzisiejszych czasach utarł się pogląd, że osoba, która ma jakieś kłopoty ze swoją osobowością lub zachowaniem musi udać się po poradę do psychologa.

W dzisiejszych czasach utarł się pogląd, że osoba, która ma jakieś kłopoty ze swoją osobowością bądź zachowaniem musi udać się na wizytę do psychologa. Powstała się już nawet swego rodzaju moda na to, aby osoby bardziej zamożne posiadały swoich prywatnych psychologów.

psycholog

Źródło: flickr.com

Psychologowie to z zasady dobrze wykształceni specjaliści, którzy ukończyli renomowane uczelnie, innymi słowy ludzie, którzy winni znać się na wyuczonej pracy. Niestety coraz częściej wizyty u psychoterapeuty wyglądają jak dawne wizyty u szamana – postać ta dawała ludziom porady na chybił trafił, uważając przy tym, że jego metoda bez wątpienia będzie skuteczna. Naturalnie nie uważam, że wszyscy psychoterapeuci funkcjonują w ten sposób, jednakowoż bardzo często poszukują oni bardzo złożonych odpowiedzi na proste kłopoty. Przykładem może tu być psychoterapia dla nastolatka, która często wygląda tak, że rodzice przychodząc z kłopotliwym dzieckiem, które kopie swoich rówieśników dowiadują się, że to akceptowalne zachowanie dla dojrzewającego dziecka i nie należy mu w tym przeszkadzać. W efekcie otrzymujemy ulice pełne rozwydrzonych wyrostków, dla których brak szacunku w stosunku do rodziców jest czymś normalnym. Każdy z nas, bez problemu może wysłać swoją pociechę do psychologa, dlatego jeżeli potrzebny jest nam np. psycholog – w serwisie – dla dzieci z Wrocławia, z łatwością jakiegoś znajdziemy, jednak wypadałoby się zastanowić, czy faktycznie będzie to dobry krok. Większość problemów z wychowaniem jest znana od zarania dziejów i są na nie sprawdzone metody. Rodzice radzili sobie z ułożeniem krnąbrnych dzieci długo przed tym kiedy zjawili się psychologowie. Dzisiaj mamy taki problem, że rodzice traktują swoje pociechy jak królów oraz księżniczki, których w żadnym wypadku nie można dotknąć nawet palcem. Wszystkie problemy które dziecko wywoła są dzisiaj tłumaczone różnymi chorobami typu ADHD, jednak zazwyczaj są to tylko wymówki dla lenistwa rodziców, którzy nie radzą sobie z wychowaniem swoich dzieci.

Reasumując w obecnym społeczeństwie bardzo modne stało się korzystanie z usług psychologów.

Czy ten wątek jest atrakcyjny, ale masz chęć na następne? Chcesz odkryć link do wpisu? Zatem namawiamy – wystarczy tylko kliknąć myszką.

Naturalnie są sytuacje, w których ich praca faktycznie jest niezbędna. Niestety w odniesieniu do dzieci, wiele osób zasłania swoje błędy wychowawcze za pomocą różnych chorób, którymi koniecznie musi zająć się wykwalifikowany psycholog – psycholog Katarzyna Włoch. Często jednak do rozwiązania tych problemów istnieją sprawdzone metody, jednak jesteśmy zbyt nieudolni żeby je zastosować.