Uczulenie u najmłodszych a dobór kosmetyków

Dzieciaki to delikatne stworzenia. Wiele osób w dzieciństwie cierpi na podrażnienia. Alergia u dzieci jest wywołana przez wiele wszelakich czynników. Często jest to np. kurz albo sierść kota. Zdarza się, że dzieci są uczulone na jakiś związek będący w pożywieniu – najczęściej jest to gluten.

Autor: Paul Schultz

Jeżeli maluch ma bolesne krostki na skórze, częste biegunki bądź deficyty różnych witamin, nie zwlekaj i przejdź się do lekarza i zrealizuj właściwe badania laboratoryjne na uczulenia spożywcze. Takie coś nie jest drogie, a umie przynieść naprawdę wielką ulgę maluchowi. Nierzadko jest tak, że objawy alergii u dziecka na dany produkt żywnościowy bądź pyłek po dzieciństwie całkowicie wyparowuje. Z tego powodu dobrze jest robić analizy systematycznie – na przykład raz na 2 lata.

Czasem jest tak, że maluszek po myciu ma nieprzyjemne zmiany na skórze. To efekt uczulenia na związki, które są w różnych środkach do mycia. W tym przypadku należy poszukać informacji o tym, które kosmetyki są odpowiednie dla naskórka malucha i od tego momentu nie kupować innych produktów. Kosmetyki dla dzieci powinno się kupować z głową – większość artykułów dla osób dorosłych nie jest odpowiednia dla naskórka maluszka.

Skóra malucha jest niezwykle delikatna i takie podrażnienia powodują spory ból (warszawa rehabilitacja) dzieciakowi, dlatego warto wydać kilka złotych więcej i kupić kosmetyki naturalne dla dzieci, które nie drażnią.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź bez ociągania, co jest w tekście (www.vetan.wroclaw.pl/) – on też zapewne będzie godny zainteresowania!

Trzeba przed wyborem artykułu przeczytać, czy dostał on cenne certyfikaty od instytutów, które specjalizują się w alergiach najmłodszych. To istotna sprawa, która powinna cię skłonić do zakupu danego artykułu. Jeżeli nie do końca ufasz takim wyznacznikom, możesz popytać przyjaciół.

Warto też sprawdzić liczne fora dyskusyjne, na których kobiety wymieniają się ocenami na temat produktów dla najmłodszych. Doświadczenia innych matek mogą sporo zmienić. Miej na uwadze jednak, że osobą najlepszą do wystawiania ocen jest doktor.