Perfekcyjne nakrycie do stołu – która zastawa jest najlepsza?

Niemalże każda pani domu pragnie olśnić swoich gości. Można to wykonać na kilka sposobów – jednym z nich jest wybranie idealnej zastawy stołowej.
Wszystko ma własne trendy, także talerze, miseczki i zestaw noży.

sklepy proponują nam wiele wzorów i form – nic więc dziwnego, że często mamy kłopot, co wybrać. Ostatnio coraz popularniejsze stają się przykładowo talerze kwadratowe-dodatkowe czytanie. Tego typu talerze są bardzo oryginalne i wspaniale prezentują się na stole, zwłaszcza w towarzystwie gustownych elementów.
pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdę mówiąc talerze, zwłaszcza te obiadowe, to niezwykle ważny składnik stołowej zastawy. Spełnia on kilka funkcji. Talerze powodują, że korzysta nam się z nich komfortowo bądź też nie. Właśnie one są odpowiedzialne za wizualny odbiór całego zastawy. Co więcej, talerze kwadratowe będą też wpływać na to ile zjemy – im mniejszy talerz, tym mniejsza porcja posiłku się na nim zmieści. Powinno się także zwracać uwagę na materiał, z którego talerze zostały wykonane. Im będzie porządniejszy, tym dłużej będzie możliwe cieszyć się taką elegancką zastawą.
Kształt to nie jedyny aspekt, na jaki powinno się zwracać uwagę podczas doboru nakrycia. Ważny jest też kolor – czasami to on stanowi o naszym nastroju przy jedzeniu oraz apetycie. Białej barwy talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to samo dotyczy koloru czarnego. Takie kolory dopasowują się do wszystkiego, można ich używać podczas zwykłego obiadu, ale także podczas istotnej oraz luksusowej kolacji. Coraz częściej jednak gospodynie decydują się na inne barwy, żeby dodać swojej kuchni odrobinę więcej barw.
Jeśli chodzi o materiały, najlepiej wybierać talerze wykonane z ceramiki lub też szkła. To w największym stopniu eleganckie talerze, są również niewrażliwe na zniszczenia oraz zadrapania.

Przejdź do opisu, który znajduje się pod podanym linkiem oraz czytaj więcej leczenie kanałowe kraków na ów temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie czekaj!

Dostępne są też zastawy wyprodukowane z tworzyw sztucznych, jednak nie robią one tak dobrego wrażenia jak wykonane z ceramiki.

Do zastawy wybierz także pasujący zestaw noży,zestaw noży by uzupełnić całość.
Talerze, szczególnie te eleganckie, to czasem dość drogi koszt. Warto jednak posiadać choć jeden ładniejszy zestaw stołowej zastawy, aby być gotowym na wszelkie niespodziewane okazje.