Kompletując wyprawkę dla niemowlaka

Spodziewając się noworodka każda przyszła matka, a nierzadko również tata, w pewnej chwili wpada w swego rodzaju „szał kupowania”, który teoretycznie ma na celu zebranie wyprawki dla spodziewanego dziecka.

Niestety, gdy zaczynamy odwiedzać każdy sklep z rzeczami dla dzieci jaki spotkamy, natomiast w nim przeglądać, przerzucać, przebierać i w końcu- kupować każdą rzecz, która nam się spodoba, bez określonego planu, w niedługim czasie zobaczymy, iż już jakiś czas temu przekroczyliśmy budżet, a nie posiadamy co najmniej 1/2 niezbędnego wyposażenia. Z tegoż to powodu warto już w pierwszych miesiącach ciąży zacząć pisać listę niezbędnych akcesoriów. Poza tym tak duży wydatek lepiej rozparcelować na kilka miesięcy: pamiętajmy, że oprócz elementów garderoby oraz smoczków, są też znacznie bardziej kosztowne akcesoria.

Wyprawka dla dziecka powinna w szczególności zawierać kilka istotnych elementów. Należą do nich:

Ubranka na wyjątkowe okazje

Autor: Ceremony
Źródło: Ceremony

Ubranka – np.

Musisz wiedzieć, że nasza strona www pomoże Ci w wyszukaniu ciekawych wiadomości na każdy wątek. Taka strona zapewne Ci się spodoba.

– zakupując ubranka nie zapominajmy o tym, że noworodki strasznie szybko rosną, w związku z czym jeżeli zgromadzimy ich bardzo wiele, to większość z nich i tak nigdy nie zostanie wykorzystana. Najważniejsze, aby były one wykonane z naturalnych materiałów, bez szorstkich szwów, metek oraz haftów.

Czy szukasz świeżych informacji na opisywany temat? Jeżeli tak, to przenieść się do portalu (terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/), na którym odnajdziesz fascynujące wiadomości, które zachowasz w pamięci na długo.

Elementy dziecięcej garderoby, których z pewnością potrzebujemy to: body z długim oraz krótkim rękawem, koszulki, kaftaniki, śpioszki, skarpetki, sweterki, bluzy i spodenki, czapeczki (wiązane), ręcznik z kapturkiem, poza tym może być potrzebny komplet na zimę. UWAGA!!! Przed założeniem każde ubranko należy wyprać w proszku dla niemowląt lub szarym mydle!!!

Pościel – zobacz – noworodków oraz niemowląt nie wolno układać do snu na poduszce. Kołderka też nie jest potrzebna- wystarczy, w zależności od temperatury w pomieszczeniu, cieńszy albo grubszy koc.

Pieluchy – dziś najpraktyczniejsze są pieluszki jednorazowe. Na początek potrzebujemy rozmiaru newborn (2-5 kg). Powinno się też zakupić kilka sztuk pieluch tetrowych.

Kosmetyki– powinniśmy zaopatrzyć się w:

– mydło natłuszczające,- oliwkę przeznaczoną dla niemowląt,- krem ochronny,- krem na odparzenia,- gaziki,- sól do przemywania oczu i noska,- proszek do prania przeznaczony dla niemowląt,- środek do odkażania pępka,

Akcesoria – konieczne są:

– nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami- szczotka do włosów dla dzieci,- pałeczki do czyszczenia uszu,- gruszka z gumy do czyszczenia nosa,- termometr do pomiaru temperatury ciała,- wanienka,- podkładka do kąpieli,- łóżko,- wózek spacerowy,- fotelik samochodowy.

To nam starczy w pierwszych tygodniach życia naszego słoneczka, a z czasem sukcesywnie można dokupować konieczne rzeczy.

Zabawki dla dzieci

Autor: VTech

W pierwszych tygodniach życia noworodek nie potrzebuje zabawek. Nie ma ono nawet możliwości utrzymania czegokolwiek w rączce. Dopiero z upływem kolejnych dni wykształca ono świadomość tego, co się wokół niego dzieje i w tym czasie pojawia się zainteresowanie różnymi rzeczami. Nabywając zabawki dla dzieci, przede wszystkim tak małych, nie zapominajmy o tym, żeby stawiać zwłaszcza na jakość. Poza tym ważne jest, aby zabawka była odpowiednio dobrana do wieku, nie posiadała drobnych elementów, ani ostrych części. Na samym początku starczą grzechotki, jednak z czasem możemy wspomagać rozwój naszego słoneczka poprzez zakup zabawek rozwijających logiczne myślenie (przykładowo dopasowywanie kształtów) lub zabawek interaktywnych, które między innymi śpiewają piosenki oraz uczą rozróżniać kolory.