Dlaczego używanie farb do włosów nie najlepiej na nie wpływa, jakie są skuteczne sposoby na ich regenerację.

Wiele pań chce stylowo i elegancko wyglądać, i wiele robi naprawdę dużo w stronę tego, żeby faktycznie tak było. Z tego też powodu właśnie pod ich kątem półki w drogeriach aż się uginają od najróżniejszych preparatów oraz środków pielęgnujących i poprawiających urodę.

kosmetyki chenice

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niektóre z używanych zabiegów mogą mieć niekiedy jeszcze swój drugi wymiar, to znaczy w pewien sposób działają negatywnie, zwłaszcza jeśli chodzi o włosy. Podczas farbowania, bo to ono właśnie jest takim zabiegiem, często się wykorzystuje dość mocne substancje chemiczne. Nałożenie farby jeden raz być może nic poważniejszego nie zrobi, ale regularniejsze stosowanie takich preparatów już tak obojętne nie będzie.

Z pewnością zaciekawi Cię ta oryginalna treść (ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/) na opisywany temat, zatem nie zwlekaj – kliknij tu i przeczytaj więcej na prezentowany temat!

Włosy stać się bowiem mogą matowe, wysuszone i bez blasku, poza tyym niektóre z kosmetyków tego typu mogą powodować uczulenia oraz alergie. Szczególnie szkodliwy jest amoniak, który charakteryzuje się jednak dużym poziomem skuteczności, więc nadal jest bardzo często używany. Negatywne działanie mają także różnego rodzaju utleniacze, które powodują utratę blasku przez włosy.

W związku z tym że wiele kobiet za żadne skarby świata nie zrezygnuje z farbowania włosów, to trzeba równocześnie zastosować różnorodne preparaty i odżywki które mają poprawić ich kondycję. Ważny będzie więc przede wszystkim szampon, który jest podstawowym środkiem do pielęgnacji, w sklepach zakupić już można dedykowane do włosów po kolorowaniu. Warto też się zaopatrzyć w odpowiednią maskę i odżywkę, one także mogą znacznie pomóc w poprawie kondycji włosów. Coraz większą popularnością cieszą się również kosmetyki chenice przeznaczone przede wszystkim do regeneracji i odbudowy włosów po przejściach.

Dzięki zupełnie naturalnym składnikom i odpowiednim technologiom produkcji preparaty tej firmy potrafią doskonale odbudować nawet bardzo zniszczone włosy. Skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są mikroskopijnymi molekułami transportującymi aktywne substancje do środka włosa, tym samym odżywiając go i poprawiają zdolność do regeneracji.