Przeznaczenie zdrowego oleju kokosowego i babki płesznik

Kokosowy olej ma użycie jako specyfik kosmetyczny jak też spożywczy. W pierwszym wypadku, używany zewnętrznie, będzie idealny w formie maseczek, szamponu do włosów, oliwek do skóry oraz maści.

olej kokosowy biooil

Autor: swimboy1
Olej kokosowy Biooil tłoczony na zimno posiada duże działanie nawilżające i jest uniwersalnie używany w kosmetyce: to właśnie dzięki niemu włosy stają się miękkie, połyskujące i mocne, wzmacnia cebulki włosów, jest w stanie skutecznie wspierać terapię przeciwłupieżową a także zmniejszać łuszczenie skóry, intensyfikuje nawilżenie skóry jak też zapobiega rozdwajaniu końcówek włosów – odsyłam do tej strony. Ze względu na konsystencję olej jest doskonały do smarowania chleba, zastąpi masło w pieczeniu. Jest on wytrzymały na duże temperatury i w przeciwieństwie do drugich tłoczonych na zimno oliw jest idealny do smażenia. Jego aromat nada daniom oryginalnego orientalnego smaku.
Babka płesznik i jajowata z kolei jest to roślinka, jaka ma działanie podobne do siemienia lnianego – pomaga unormować pracę jelit. Oprócz tego łagodzi oznaki hemoroidów, normuje poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2 oraz łagodzi oznaki łuszczycy jak też trądziku . Mało tego pomaga wyszczupleć i jest bezpieczna dla pań w ciąży.

Nie masz zamiaru skończyć interesującego tematu na tym wpisie? Zatem namawiamy do kolejnych – kliknij w źródło wino do restauracji i wejdź na zbliżoną stronę.

Nasionka babki płesznik upraszczają wypróżnianie, dlatego że po kontakcie z wodą uwalniają śluz oraz tworzą żel upraszczający przesuwanie mas zalegających w jelitach. Dlatego też poleca się je używać pomocniczo w terapii okresowych zatwardzeń. W czasie użytkowania nasion babki płesznik rekomendowane jest picie dużej ilości płynów (najodpowiedniej wody).

Co więcej babkę płesznik możemy stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie jedynie unormuje pracę jelit, lecz również złagodzi boleści i świąd oraz zmniejszy krwotoki.