Jak sprawić aby powietrze w domu było zdrowsze?.

Zimową porą szczególnie trzeba troszczyć się o własne samopoczucie. Kiedy na dworze sypie śniegiem a temperatura osiąga wartości poniżej zera, bez trudu możemy przeziębić się lub nabawić się czegoś poważniejszego. Uruchamiamy miejskie ogrzewanie aby nagrzewać nasze miejsca pracy, a oddziaływanie ciepłego powietrza wywołuje częste przesuszenie cery, włosów, kłopoty z gardłem i krążeniem. Tak jak dla nas, jest niezdrowe także dla innych domowników.

Po przeanalizowaniu opisywanego wątku, kliknij na inny oryginalny serwis (http://www.listwy.effector.com.pl/), który publikuje także interesujące informacje – zobaczysz, że pochłonie Cię zupełnie.

Aby ustrzec się przed skutkami pory roku należałoby wcześniej zadbać o odpowiednią wilgoć w pomieszczeniu.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Bardzo częstymi metodami są wieszanie na grzejnikach wilgotnych ścierek lub przywieszanie na nich ceramicznych pojemników. Nagrzanie grzejników skutkuje tym, że woda odparowuje z ich wnętrza i delikatnie zwilża powietrze. Ale, te babcine sposoby nie są ani ładne, ani co istotniejsze praktyczne. Ich unikatową zaletą staje się mały koszt i w miarę zgrabny kształt. Nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które idealnie sprawdza się przy podobnych sytuacjach. Odpowiedni przystosowany do naszych potrzeb, sprawi, że powietrze w naszym otoczeniu stanie się oczyszczone i sprzyjało naszemu zdrowiu. Dziś każdy znajdzie odpowiednie dla siebie: od nawilżaczy parowych, które wytwarzają sterylną mgiełkę i tak oto podnoszą temperaturę w domu, po przez doskonałe do aromaterapii nawilżacze ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe, zapewniające poziomu wilgoci. Właściwie przystosowany do naszych potrzeb nie podniesie znacząco rachunków za prąd, a efekty jego działania będą szybko widoczne. Dlatego też, jeśli mamy w domu dziecko, alergika lub sami odczuwamy częste drapanie w gardle, zdecydujmy się na rozwiązanie w postaci zakupu.

Równie ważnym zagadnieniem, z którym może przyjść nam się zmierzyć, jest zbyt duża wilgotność miejsca, w którym przebywamy. Tak samo jak suche, zbyt wilgotne powietrze, również oddziałuje źle na zdrowie człowieka. W starciu z wilgocią nieoceniony okaże się osuszacz powietrza. Idealnie działa przy konieczności odciągania z powietrza wody i oczyszczania go z kurzu, w takich miejscach jak siłownie, biblioteki, muzea. Jego dodatkową wartością jest likwidowanie brzydkiego zapachu. Ponad to skraca czas suszenia wysychanie farb, parkietu, zalanych ścian, ochraniając je przed rozprzestrzenianiem się grzybów. Urządzenie to jest bardzo sprytne: w przypadku osiągnięcia odpowiedniej wilgotności przełączy się w stan uśpienia.

Innym skutecznym sposobem na czyste sterylne powietrze jest aromaterapia. Aromatyzer to nowoczesny przyrząd, który dzięki wodzie i kropelkom aromatycznego olejku, tworzy wonną mgiełkę. Mgiełka ta spełnia kilka istotnych funkcji, m.in. relaksuje, łagodzi stres, ale także oddziałuje dodatnio na zatoki, zmniejsza symptomy choroby.