W jaki sposób zapewnić dziecku spokojny sen?

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które niemowlę może ściągnąć i się skaleczyć.

Wychowanie małego dziecka wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie zabawy może dojść do niebezpiecznego wypadku, dziecko może zlecieć z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których takie rozwiązanie ma wiele wad. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama półrocznej Hani, potwierdza, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

Jakie kolory do pokoju dziecięcego

Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore

Kolejnym atutem kojca to możliwość zakupu modelu z łóżeczkiem.

Wejdź na ten link i zgłąb więcej wskazówek odnoszących się do rozważanej w tym serwisie sprawy. Te porady bez wątpienia też na długo zostaną w Twej pamięci.

Sama konstrukcja również ma wiele korzystnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wydostania się nie wyleci i nie potłucze się. Posiada metalową budowę, co zabezpiecza przed przewróceniem, a dzięki miękkim obiciom dziecko nie zedrze sobie skóry.

Potrzebny jest Ci link (https://www.swiatleku.pl/)? Nie martw się. W naszym następnym tekście wyszukasz wszystko, czego szukasz. Zachęcamy!

Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółka, dzięki temu można go przestawiać i stawiać w różnych stronach w domu.

Więcej na

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, należy wiedzieć o kilku podstawowych sprawach. Przede wszystkim trzeba dobrać pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi dawać komfort, wokół szwów nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym wypadku dziecko mogłoby się skaleczyć. Kolejny ważny punkt, to kwestie zdrowotne. Pościel dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to z czego jest zrobiona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów wywołujących alergeny. Kolor pościeli także jest istotny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę malucha, co więcej ponury kolor może się źle kojarzyć. W poszukiwaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie ułatwią katalogi dostępne w sklepach, a także strony internetowe sklepów.

Opublikował