W jakich wypadkach można liczyć na wsparcie endokrynologa?

Dzisiejsze tempo życia jest niestety jednym z bodźców, które mogą powodować przeróżnego rodzaju problemy ze zdrowiem. Warto jednakże wiedzieć, że niemała część przypadłości, za które standardowo winimy przepracowanie czy stres, może mieć przyczynę hormonalną. Wiele osób narzeka np. na nerwowość czy zmienność nastrojów – po wnikliwym zbadaniu przez doświadczonego lekarza okazuje się jednak, że te objawy powodowane są właśnie przez wadliwe działanie gruczołów. Nie można jednak za wszystkie problemy z przemęczeniem czy utratą wagi obwiniać tylko hormonów. Takie problemy mogą mieć mnóstwo innych przyczyn – aby jednak mieć świadomość, w jakich wypadkach rola hormonów jest znacząca, warto pamiętać o najczęściej spotykanych objawach zewnętrznych, które mogą alarmować o niedomaganiach hormonalnych.

usg

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych problemów, które mogą być spowodowane złą pracą hormonów, jest dosyć szybki spadek albo wzrost masy ciała.

Nie ociągaj się – kliknij odnośnik i raduj się stworzonymi tam kolejnymi postami. Zapewne pogłębią one Twoją wiedzę na ten temat.

Zjawisko to można niestety przeoczyć, ponieważ dużo osób prowadzi niesystematyczny tryb życia i okresowo zmienia masę ciała, poza tym ogromne znaczenie ma w takim wypadku stres bądź pozostałe choroby, które także mogą dawać ten sam objaw. Można domniemywać, że hormony są przyczyną sprawczą przede wszystkim wtedy, kiedy poza kłopotem z wagą pojawiają się inne przypadłości, które wcześniej nas nie trapiły, takie jak wypadanie włosów, duża potliwość, zmienne nastroje, czy większa drażliwość (poznaj informacje).

Jeśli zaobserwujemy któryś z przytoczonych objawów, wtedy odpowiednim lekarzem będzie dla nas endokrynolog, czyli doktor badający zaburzenia działania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jednym z głównych problemów, na które może narażona być osoba chora, jest często to, że ona sama błędnie upatruje przyczynę schorzeń nie w zaburzeniu hormonalnym, a w kłopotach natury psychicznej. Podejrzenia te są spowodowane faktem, że mnóstwo objawów może towarzyszyć zarówno chorobie hormonalnej, jak i psychicznej (jak depresja, obniżone libido, problem z koncentracją, osłabienie pamięci, zbyt głęboki lub zbyt płytki sen).

Z pewnością przyda Ci się solidna treść (https://www.okulus.pl/dla-pacjenta/laserowa-korekcja-wzroku-w-pigulce/). Zatem kliknij w poniższy link oraz ciesz się tekstem, który z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Żeby uniknąć kłopotów związanych z fałszywym rozpoznaniem choroby nie należy zwlekać, ale pójść do eksperta – fatalnym rozwiązaniem jest odwlekanie wizyty u lekarza.