Czarny i biały – duet uniwersalny

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Po chwili zastanowienia można powiedzieć, iż połączenie białego z czarnym nigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, delikatnego i eleganckiego. Przez lata połączenie obu kolorów zostało na stałe w modzie.

Czarno-białe ubrania ma w swojej ofercie bardzo wiele firm, od tych bardziej wyszukanych jak np. ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak np. ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu oraz dodatkowo też może informować o zasobności naszego konta w banku. Już dawno w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, iż biel i czerń to kolory biznesu, powiązane z majętnością. Bieda natomiast w wielu miejscach na kuli ziemskiej lubi wyrażać się bardziej szeroką paletą barw. Na dowód tego można oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można znaleźć wiele ubrań wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim przypadku sprawdź inny pomocny serwis (http://silverbox24.pl/opakowania/wzorniki-zing/), który także ma ciekawe informacje.

Wiele z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez połączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved to doskonały tego przykład. Do kupienia istnieje wiele modeli, które poza proporcjonalnym połączeniem tych dwóch kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna suknia z białymi lamówkami to świetna propozycja na przykład dla Pań które na co dzień pracują w biurze.

Oczywiście nie jest powiedziane, że opisywany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Dokładnie taki sam efekt, można uzyskać też przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z białą bluzką, albo też sukienkę w kolorze białym z czarnym żakietem. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną albo białą sukienkę złączyć z innymi kolorami, tworząc zupełnie nowy look.