Kurtki skórzane są każdego roku modne

Skórzana kurtka to must have każdej fashionistki. Nie ma co zastanawiać się czy warto posiadać ją w swej garderobie, ponieważ będzie nam służyć latami. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Ponadczasowa, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana odnajdzie się w każdych okolicznościach.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtki skórzane wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA wprowadziły zakaz noszenia kurtek motocyklowych, co jak wiadomo przyniosło odwrotny skutek.

Przez kolejne dekady kurtki skórzane opanowały najznamienitsze pokazy mody. Stanowiły podstawę w luksusowych kolekcjach Versace czy Yves Saint Laurent. Obecnie projektuje się je w najbardziej śmiałych fasonach. W sprzedaży znajdziemy też modele nawiązujące do klasycznych krojów, lecz wykonane ze sztucznej skóry.

Kurtkę skórzaną można łączyć dla kontrastu z dziewczęcymi sukienkami, a nawet koronkami. Ciekawy efekt otrzymamy, nosząc ją wraz ze zwiewną spódnicą i jedwabną bluzką. Jej drapieżny charakter złagodzą kolorowe, jasne dodatki. Jeżeli ma to być stylizacja „z pazurem”, wystarczy zestawić skórę z dopasowanymi dżinsami, dowolnym T-shirtem z nadrukiem i botkami na obcasie, a nawet szpilkami. W roli dodatków mogą nam posłużyć naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

Masz chęć poznać rozpatrywany problem z innej perspektywy? Jeżeli tak, to najlepszą metodą jest kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (http://www.jagna.pl/biustonosze-pushup-c-23_41.html).

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Powinniśmy pamiętać, iż modele z szerokimi kołnierzami powiększą znacznie górne partie ciała. Przeznaczone są więc raczej dla drobnych pań (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki zdecydujmy się na model ze stójką. Do niedawna zwracano uwagę na to, że krótsze kurtki pasują kobietom młodym, panie dojrzałe były skazane wyłącznie na dłuższe fasony. To już przeszłość, ponieważ obecnie styliści zdecydowanie odrzucają wszelkie modowe konwenanse.

Interesują Cię opisane przez nas treści? Bardzo nas to cieszy. Prosimy zatem na kolejny istotny link, który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (czytaj tu).

W dzisiejszych czasach skórzana kurtka stanowi klasyczny element garderoby i jesteśmy przekonani, że sytuacja ta szybko nie ulegnie zmianie.