Wyszukane upominki na osiemnastkę. Co warto kupić gdy wybieramy się na huczną imprezę?

Osiemnaste urodziny to ważne wydarzenie w niedługim życiu młodego człowieka, na jakie bardzo się czeka. Nie tylko oznacza wkroczenie w dorosłość, lecz też decydowanie o sobie, wyrobienie dowodu osobistego, możliwość zrobienia kursu prawa jazdy itp.

sukienki

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Osiemnastka kojarzy się z kilkom przywilejami – kupnem alkoholu, możliwością pójścia na imprezę i do innych miejsc z ograniczeniem „dozwolone od lat 18”.

Bardzo często druga klasa liceum to rok osiemnastek. Młodzi ludzie wzajemnie zapraszają się na imprezy, które organizują wspólnie albo samodzielnie, z większym czy też mniejszym nakładem finansowym. Czasami solenizant rozdziela świętowanie na 2 wieczory i robi imprezę urodzinową dla bliskich i dla znajomych. Czasem osiemnastka to w ogóle ostatnia impreza, na jaką zwołuje się rodzinę przed następnymi istotnymi wydarzeniami w życiu, takimi jak ślub czy roczek. Jednak część solenizantów po prostu zdaje sobie sprawę z tego, iż może otrzymać zastrzyk finansowy i w ten sposób po osiemnastce opłacić sobie kurs prawa jazdy albo inny droższy, ale długo wyczekiwany prezent. Rodzaj i charakter upominku są ściśle powiązane z tym, co łączy nas z osobą świętującą urodziny. Sporo osób decyduje się na Prezenty kojarzone z wejściem w dorosłość, połączone z seksem, niezależnością albo piciem alkoholu. Są to zwykle drobne prezenty, jak kufle, śmieszne skarpetki męskie, krawaty, pływające kieliszki, Alko-Chińczyk itp. Czasami jednak więcej osób chce złożyć się na upominek i jest to bon na wejście na trening sportu ekstremalnego, bon upominkowy do sklepu odzieżowego, sprzęt sportowy i perfumy. Jeśli całkiem nieźle znamy osobę, którą mamy obdarować, kupno upominku nie będzie zbyt trudne i nie będą nam kołatały w głowie jedynie śmieszne skarpetki męskie.
Gwiazdy na wybiegu Natalii Jaroszewskiej

Autor: 38PR
Źródło: 38PR
Na osiemnastkę możemy iść na kręgle, wynająć lożę w knajpie i zaprosić tylko najbliższych znajomych, lub można iść do dyskoteki z całą klasą i innymi znajomymi.

Wszystko to oczywiście jest zależne od osób organizujących urodziny. Gdy już wiemy, jaki styl będzie mieć impreza, dobierzmy do niej swój prezent, żeby zarówno wycelować w typ solenizanta, jak i mieć poczucie, że to podarek dopasowany do okoliczności.