Terapia zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo znacząca

Zez jest schorzeniem, jakie cechuje się nieparalelnym sformowaniem gałek ocznych. Zwykle towarzyszą mu różne zakłócenia widzenia.

U najmłodszych z jawnym zezem unilateralnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U dzieci zwykle uwidacznia się zez zbieżny, natomiast u ludzi dorosłych rozbieżny. operacja zeza u dorosłych jest możliwa. Przed operacją pacjent jest porządnie zbadany, co w znacznym stopniu zezwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
więcej

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo ryzyka wystąpienia skomplikowań, wiele ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z należytym skutkiem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo znacząca jak u dzieci. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów tylko jako problem kosmetyczny, podczas gdy skuteczne i należyte leczenie jest w stanie wykluczyć uciążliwe i krępujące oznaki subiektywne i zaburzenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba również lekceważyć wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób brzydki duży zez bywa powodem kompleksów, niskiej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze wskazań kosmetycznych może mieć również znaczenie społeczne. Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, albo ogólnym.

Otrzymanie kolejnych informacji na nakreślany tu temat jest dla Ciebie kwestią priorytetową? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik i tam zdobądź więcej info (https://okularium.pl/salon-optyczny-parczew).

Pacjent przebywa w ośrodku kilka godzin, po czym powraca do domu z zaordynowaniem aplikowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na drugi dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (centrum okulistyczne wrocław) prócz leczenia zeza zajmuje się także leczeniem wielu pozostałych schorzeń w obszarze oka. Specjalistyczne urządzenia przystosowane do działań w okolicy tak wrażliwego narządu, pozwalają na precyzyjne wykonanie każdych zabiegów.