Wady wzroku dotykają coraz większą liczbę osób, jednakże dzisiejsza medycyna znakomicie sobie z nimi radzi

Specjaliści alarmują, że blisko 50% Polaków zmaga się z wadami wzroku. Krótkowzroczność staje się jednym z najczęstszych skutków błyskawicznego rozwoju technologicznego. Jednak to właśnie nowoczesna technologia może pomóc w walce o zdrowe oczy

.

pejzaż - zdrowie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj coraz częstszym zabiegiem staje się laserowa korekta wzroku. Jest to na razie jedyna metoda pozwalająca na całkowite zneutralizowanie uciążliwej wady wzroku- sporo więcej zobaczysz na tej stronie. Sam zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, z użyciem promienia lasera podążającego za ruchami gałek ocznych, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na żadne zagrożenie – jeśli nieświadomie ruszy gałką oczną, laser momentalnie przestanie działać.

Niestety korekta wzroku nie nadaje się dla wszystkich, aby się jej poddać, trzeba zrobić badania kwalifikacyjne oraz mieć ukończone 20 lat. Poza tym zabieg przeprowadza się jedynie w przypadku wady wzroku, która się zatrzymała, tylko wtedy można być pewnym, że polepszenie jakości widzenia zachowa się na stałe.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to zobacz bez zwłoki, co znajduje się w najnowszym tekście (https://www.przychodniazycie.pl/314,Psychiatra.html) – on również na pewno okaże się wartościowy!

Czasami operację należy ponowić, lecz w większości wypadków jednorazowa wizyta wystarczy.

Astygmatyzm to jedna z najpowszechniej występujących wad wzroku. Jest to wada tak przykra, że coraz więcej osób decyduje się na jej zoperowanie za pomocą lasera – wystarczy wstukać w przeglądarce hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm, aby przekonać się, jak dużo lecznic wykonuje ten modny zabieg- . W odróżnieniu od tradycyjnej krótkowzroczności astygmatyzm objawia się deficytem ostrego widzenia w tym samym czasie linii horyzontalnych i wertykalnych. Przytrafiają się także momenty, w których występuje zaburzenie poczucia rzeczywistości.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę cichoń, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje!

Ponadto astygmatyzm może powodować migreny a także utrudniać kierowanie samochodem i pracę przy komputerze. Dzieci z astygmatyzmem wykazują zwiększoną niechęć do nauki, a do tego nie zawsze chcą zakładać okulary. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób poszukuje w Necie pomocy, wpisując frazę: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm. W celu pozbycia się tej wady wzroku używa się lasera o nazwie Lasik. Modeluje on rogówkę i nadaje jej prawidłowy kształt, dzięki czemu astygmatyzm raz na zawsze przestaje być dolegliwym problemem.