zabiegi wykorzystywane w rozmaitych schorzeniach oczu

Starczowzroczność nie jest wadą widzenia, ani patologiczną zmianą, a skutkiem naturalnego przebiegu starzenia. Jest to normalny stan, jaki dotyka duży odsetek osób, na ogół po czterdziestym roku życia, jednak granica wiekowa jest współcześnie coraz niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się uciążliwej niewygody jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się większa i traci giętkość. Starczowzroczność objawia się osłabieniem zdolności dobrego spostrzegania rzeczy odległych, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z odczytywaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, czy pracą na komputerze. Jednym z popularnych wybiegów stają się szkła dwuogniskowe z czytelną poprzeczną linią, jaka rozdziela górną część od spodniej. W całości problem eliminuje refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki na sztuczną, wieloogniskową. Równolegle możliwa jest korekcja istniejących wcześniej wad wzroku.

Witrektomia (sprawdź witrektomia cena) to zabieg mikrochirurgiczny, używany w wielu rozmaitych chorobach siatkówki i ciała szklistego. Jego celem może być stabilizacja, poprawa, względnie odnowienie prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w czasie którego śródoperacyjnie wprowadza się narzędzia mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i poprzez ciąg manipulacji chirurgicznych stara się osiągnąć efekt naprawy, albo wykluczenia stanu patologicznego, to witrektomia. Cena jest zależna od tego, czy zabieg dotyczy zaledwie jednego schorzenia, lub domki istebna operowane jest więcej schorzeń.