Czemu wełna jest tak bardzo popularnym materiałem, niezwykle chętnie stosowanym w przemyśle odzieżowym.

Wełna większości z nas kojarzyć się będzie albo z lepszymi garniturami i marynarkami, albo bardzo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A tak naprawdę wełna stosowana jest w wielu innych przypadkach, nie tylko jako niezależna tkanina, ale też jako dodatek do lnu czy bawełny. Jej popularność przede wszystkim wynika z cech, jakie posiada, a będzie ich posiadać ich faktycznie sporo.

Przede wszystkim wełna parzona doskonale chroni przed chłodem i rewelacyjnie odprowadza wilgoć (przejdź na i zapoznaj sie z ofertą wełny parzonej). Dzięki temu nadaje się do zakładania nie tylko w okresie chłodów, lecz również bardzo dobrze sobie radzi podczas upałów w lecie. Jak się okazuje ubrania wykonane z tego materiału przez wiele osób uważane są za niezwykle wygodne nawet przy wysokich temperaturach. Co istotne, wełna grzeje nawet wówczas, gdy będzie wilgotna. Bierze się to z tego, że włókna wełniane absorbują sporo wilgoci, przez co nawet jak się zmoczą, to nie będzie to odczuwalne przez noszących. Właściwość ta jest bardzo cenna w naszym klimacie, kiedy jesienią i zimą często padają deszcze.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, które posiada dzianina wełniana (Poszukujesz dzianin wełnianych? Sprawdź tutaj), jest wysoka sprężystość ((rozwinięcie tematu> przejrzyj tą witrynę http://www.lamalama.pl/)dzianina wełniana od Dzięki temu ubrania wykonane z takiego materiału praktycznie nie będą wymagać prasowania albo to prasowanie będzie stosunkowo rzadkie. Tak samo jest z praniem. W związku z tym że wełniane tkaniny wykonywane są z włókien w pełni naturalnych, to ich budowa powoduje, że w pewien sposób ulegają one samooczyszczeniu. Przez to nie pochłaniają tak dużej ilości zapachów i kurzu, jak inne materiały, a tym samym nie potrzebują tak częstego prania. włóczka kolorowa może być wytwarzana z kilku odmian zwierząt, najwięcej wytwarza się jej z owiec. W nieco mniejszych ilościach wykorzystuje się też inne gatunki zwierząt, na przykład wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z tych zwierząt wełny pozyskuje się znacznie mniej, ale za to cechuje się ona bardzo dobrymi parametrami i właściwościami.

Najbardziej znanym rodzajem wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten rodzaj wełny pochodzi z sierści kóz które zamieszkują górskie rejony Chin i Mongolii, a robi się ją w sposób ręczny w naprawdę niedużych ilościach.