Wyrzuć okulary – sprawdź, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej popularną metodą korygowania wad wzroku.

Masz już dosyć noszenia okularów oraz szkieł kontaktowych, lecz posiadasz za dużą wadę wzroku, jaka uniemożliwia Ci normalne wykonywanie obowiązków na co dzień? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże Twój problem

.

Można śmiało stwierdzić, że urządzenia elektroniczne są jednymi z fundamentalnych urządzeń obecnego świata. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem czy pociągiem, zaglądnąć do pobliskiej kawiarni, żeby zobaczyć, w jaki sposób w dzisiejszych czasach ludzie spędzają czas. Sporo ludzi zatopiona jest w swoich telefonach, tabletach, laptopach czatując, przeglądając rozmaite portale i fora, bądź śledząc znajomych w social media. Po wyjściu z autobusu, pociągu lub kawiarni sporo z tych ludzi kieruje się do firm na wielogodzinną pracę przy komputerze. Nie trzeba zaznaczać, że taka forma życia źle wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami lub też podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą na wizycie u okulisty, a następnie u optyka – by zrealizować receptę na okulary. Ci, którym okulary przeszkadzają w codziennej pracy kupują soczewki kontaktowe, chociaż ich użytkowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu przeszkodzić w realizacji kursu i egzaminu na prawo jazdy. Na szczęście nie jest to koniec świata. Korekcja wzroku może być realizowana nie tylko przy zastosowaniu okularów, ale także lasera- . I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak wygórowane cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wzroku przeznaczona jest zwykle dla osób, które ukończyły 20 lat życia. Według danych jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego typu umożliwia zmniejszyć wadę wzroku do 13 dioptrii – w przypadku krótkowzroczności), do 6dioptri – wprzypadku nadwzroczności i do 6 dioptrii – w przypadku astygmatyzmu. Warto jeszcze zauważyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (poprzez podanie kropli znieczulających do oka).

Zostawiam tu mój odsyłacz do nowej strony. Myślę, że zapragniesz przejrzeć inne artykuły, jeśli zaintrygowały Cię te pokazane na tej witrynie.

Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Z kolei ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest niskie.

Wiele osób odrzuca tę formę korekcji wzroku, nie wiedząc tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależy od wybranej metody i waha się pomiędzy 2100-2900złotych za jedno oko. Uwzględniając koszty takich zabiegów sprzed 10 lat są one mniejsze o około połowę- ile kosztuje laserowa korekcja wzroku.

Z kolei uwzględniając koszty kupna i okresowej wymiany szkieł oraz oprawek, a do tego używania soczewek, czasem bardziej opłaca się korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno wpłynie na poprawę komfortu naszego codziennego życia.