Czy stereotypy odnośnie płci pasują do rzeczywistości? Co wydaje się być rzeczą popularną wśród kobiet? Dlaczego inność jest ciekawsza?

Wszyscy wariujemy na punkcie innych rzeczy. Nie powinno to dziwić, ponieważ wiele zależy od tego jaki mamy charakter, albo również jak lubimy spędzać wolne chwile

Zatem nie powinniśmy wstydzić swoich niegroźnych dziwactw, ponieważ to część nas. Na pewno wszyscy mamy tendencje do mówienia o stereotypach, jakie są w nas silnie zakorzenione. Czy jednak sprawdzają się one w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Panie najczęściej posądza się o to, że szaleją za butami. Faktycznie, niektóre panie nie mogą opanować się przed zakupem nowej pary czółenek, mimo iż w szafie posiadają damskie czółenka (modne damskie czółenka) w ilości sztuk ogromnej. Jednak robienie zakupów to nie jest coś, za czym przepada każda kobieta. Z tego względu nie ma sensu pomnażać tego typu stereotypów. Niektóre panie chodzą na zakupy wtedy, gdy mają taka potrzebę. Jeżeli potrzebne im nowe letnie buty, to kupują konkretnie sandały damskie, a nie przy okazji dziesięć innych par butów(sandały damskie).

Mężczyzn z kolei często posądza się o oglądanie piłki nożnej, albo granie na komputerze. Faktycznie, może i pośród panów jest więcej fanów połki nożnej niż pośród pań, natomiast można nie trafić za dobrze, jeżeli kupimy znajomemu bilety na mecz z okazji urodzin. Stereotypy pewnie i porządkują postrzeganie świata, jednak mogą być dosyć krzywdzące oraz wprowadzające w błąd.
Na szczęście ludzie bardzo różnią się od siebie wzajemnie.

Czy powyższa publikacja namówiła Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tu oraz dodatkowo sprawdź również wypowiedzi na nasz temat (http://www.lamalama.pl/wlokniny.html).

Mamy inne zainteresowania oraz mamy inny sposób na spędzanie czasu. Inaczej byłoby to dosyć nudne widzieć i mieć świadomość, że każdy robi to samo.