Lśniące włosy na zawsze? To możliwe, zapytaj swojego fryzjera jaki zabieg wybrać, by otrzymać zamierzony efekt

Lśniące włosy zawsze wabią spojrzenia oraz sprawiają, iż sami ze sobą czujemy się zwyczajnie dobrze, ale każdorazowe walczenie z niezdyscyplinowanymi kosmykami, matowymi pasmami oraz układaniem włosów nie jest zajęciem, na które możemy znaleźć czas, a często nawet i ochotę.

Pogrzeb

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie wyjście jest perfekcyjne dla kobiet, które znużone są już każdorazowym układaniem włosów, dla których prostowanie włosów, które naturalnie są pofalowane jest prawdziwą męką? Trwałe prostowanie włosów jest zabiegiem, który sprawia, że włosy stają się gładkie, lśniące, odporne na odkształcanie i proste bez względu na pogodę oraz czynniki zewnętrzne, tj. niezdrowa dieta, farbowanie i inne zabiegi czy dżdżyste powietrze – prostowanie włosów za pomocą keratyny. Prostowanie keratynowe włosów to zabieg fryzjerski podczas którego stylista nakłada na włosy mieszankę z zawartością keratyny, organicznego budulca włosów. Po nałożeniu wygładza włosy prostownicą nagrzaną do 230°C. Zabieg ma na celu uzupełnić strukturę włosa właśnie keratyną, którą tracimy na skutek mechanicznych naruszeń tj. farbowanie, suszenie, prostowanie włosów, a także złej pogody. Wybierając taki zabieg trzeba mieć wiedzę, że nie odbudowuje on budowy kosmyków, a jedynie na pewien czas, w przybliżeniu na maksymalnie sześć miesięcy koryguje braki. Zwykłe prostowanie włosów wpływa na nie negatywnie, wysusza je, łamie i ogólnie niszczy, natomiast trwałe prostowanie włosów to zabieg po którym wyglądają pięknie i zdrowo, a co ważniejsze naturalnie. Jest to doskonała opcja dla Pań, które nie posiadają czasu na każdorazową stylizację włosów albo najzwyczajniej nie chcą tego robić. Jeżeli efekt nie przypadnie do gustu właścicielce to też nie problem, gdyż keratyna się wypłukuje i po kilku miesiącach włosy powracają do pierwotnego stanu. Prostowanie keratynowe włosów należy wykonać czternaście dni przed lub po farbowaniu włosów, natomiast trzy doby po samym zabiegu nie można myć głowy , wiązać włosów ani używać jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji, aby nie zniszczyć efektu.
Podsumowując proces ten jest świetnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które lubią naturalny efekt zdrowych włosów każdego dnia bez niepotrzebnego wysiłku.