Parę porad o tym, jak powinien się prezentować modny mężczyzna, najważniejsze reguły wybierania koszul i marynarek.

Jednym z najważniejszych wyznaczników modnych panów jest obecnie marynarka, albo samodzielna, albo w komplecie w garniturze. Marynarki zakładać można na różne okazje, przede wszystkim będą niezbędne na wszystkie oficjalne okazje przykładowo takie jak istotne rodzinne uroczystości. Sporo osób ubiera je również do pracy, sporo stanowisk wymaga założenia takiego właśnie stroju. Z tego też powodu męskie marynarki występują w wielu różnych kolorach i odmianach, przez co je dobierać na odpowiednie okazje.

Szukając marynarki trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy. W pierwszej kolejności znaczenie ma kolor, przy klasycznych marynarkach najbardziej odpowiednie będą szarości, granaty i niekiedy brązy. Warto się również przyjrzeć materiałowi, najbardziej odpowiednia tu będzie klasyczna wełna, ale popularne są również inne materiały, na przykład mniej mnące się. Marynarkę należy dopasować do sylwetki, między innymi ze względu na długość całkowitą, rękawy, oraz szerokość w barkach. W porządnych odzieżowych sklepach da się bez żadnego problemu dostosować w pewnym zakresie rozmiary marynarki do potrzeb kupującego – męskie marynarki – sprawdź.

koszule męskie

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
męskie marynarki

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com

Nawet najbardziej stylowa marynarka na nic się nie zda, jeśli zostanie do niej założona koszula z bawełny. Dlatego też koszule męskie to następny konieczny element stroju eleganckiego mężczyzny – W ich przypadku również panują określone zasady, których należy się trzymać przy kupowaniu. Analogicznie jak przy marynarkach, również koszula powinna być dopasowana do figury danej osoby. W praktyce na koszuli określa się dwa wymiary, to znaczy samej koszuli oraz kołnierzyka.

Zaintrygowały Cię informacje opracowane w tym artykule? Z pewnością spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (https://donzella.pl/). Nie zwlekaj więc i przejdź do następnej witryny.

Z tego też powodu zakupy powinno się zacząć od zmierzenia swoich rozmiarów, w razie czego można to także zrobić w sklepie, przed przymiarką. Ważny przy wyborze będzie także krój, tu wyróżnia się trzy główne odmiany koszul, uzależnione od sylwetki klienta.

Na zakończenie należy zwrócić uwagę na tkaninę, bo ma ona ogromne znaczenie dla wygody noszenia. Najlepiej przy tym elemencie garderoby będzie się sprawdzać bawełna, za to za duża ilość domieszek ze sztucznych tkanin może powodować nadmierne pocenie się.