Jakiego rodzaju materiały wykorzystuje aktualny przemysł odzieżowy, jakie zalety ma klasyczna wełna.

Rynek odzieżowy zużywa ogromne ilości tkanin i materiałów, z których szyte są najróżniejsze ubrania. Tak naprawdę to projektant danej odzieży decydował będzie o tym, jakiego rodzaju wzory i odmiany zastosuje, aby końcowy produkt spełniał wszystkie oczekiwania. A projektanci rozmaitych możliwości mają naprawdę dużo, bowiem samych rodzajów materiałów jest kilkadziesiąt rozmaitych rodzajów, a każdy z nich występuje w wielu tysiącach kolorów i odmian. Wybór jakiejś tkaniny uzależniony będzie od tego, co się chce z niej uszyć. Zupełnie co innego potrzebne będzie, jeżeli do wykonania będzie garnitur albo koszula, a co innego jeżeli trzeba będzie zaprojektować ciepłą kurtkę na zimę czy przytulny kocyk. Przy tym ostatnim wykorzystuje się różnego rodzaju dzianiny futerkowe, które jak sama ich nazwa wskazuje, będą przypominać swoją fakturą i wyglądem i fakturą normalne futro. Dzianiny takie oferowane są w bardzo dużej odmian i rodzajów, przez co projektanci dostają bardzo szerokie możliwości.

wełna gotowana

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
dzianiny futerkowe

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
wełna gotowana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jeśli chodzi o klasyczne ubrania jest jeszcze więcej możliwości, a do wyboru są zarówno tkaniny sztuczne jak i naturalne. Jeśli chodzi o naturalne, to przeważnie używane są bawełna oraz wełna ( zapoznaj się z bogatą ofertą dzianin futerkowych na lamalama.plzapoznaj się z bogatą ofertą dzianin futerkowych na Bawełnę produkuje się z rośliny o takiej samej nazwie i jest ona najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym w przemyśle tekstylnym. Jest ona bazą dużej ilości rozmaitych tkanin, ale jest także wykorzystywana jako dodatek do lnu albo wełny (odwiedź stronodwiedź stronę lamalama.pl i kup wysokiej jakości dzianinysię z sierści różnych zwierząt, między innymi owiec, wielbłądów, kóz czy nawet królików. Posiada ona liczne zalety, między innymi bardzo dobre właściwości izolacyjne i sporą higroskopijność, ale jej produkcja jest stosunkowo droga. Wszystko to powoduje, że wełna gotowana i pozostałe jej rodzaje kosztują dość sporo, ale akurat w tym przypadku cena będzie zdecydowanie szła za jakością – twój dostawca wełny gotowanejlamalama.pl – twój dostawca wełny gotowanej).

Z wełny między innymi się produkuje tkaniny, z których szyje się eleganckie garnitury i płaszcze. Bardzo często miesza się ją także z innymi włóknami, przykładowo jedwabiem, lnem lub bawełną.