Stare modele butów zyskują nowy i odświeżony wygląd.

Istnieje powiedzenie, że buty są zwierciadłem duszy.
buty nike air max 90

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Od dłuższego czasu można zauważyć, iż firmy obuwnicze wręcz walczą między sobą o tworzenie nowych wzorów obuwia.

buty nike air max 90

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
W tym artykule omówimy trzy modele znanych marek.
Na początek popatrzymy na buty nike air max 90. Sam model jednego z największych producentów obuwia ma swoje początki jeszcze w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj również zamieszczony tutaj (https://galerialucznik.pl/pl/menu/czesci-i-akcesoria/akcesoria-do-maszyn-do-szycia-662.html) inny tego typu materiał.

Linia air max jest jedną z najbardziej szanowanych wśród ludności amerykańskiej, przez wzgląd na wysoką jakość użytych materiałów oraz pomimo postępu w produkcji, nadal są szyte przez pracowników. Sprawia to, że każda para air max’ów jest trochę inna, dzięki temu unikalna. Poprzednio, aż do końca 21 wieku model nazywany był air max III, dopiero później w trakcie jego reedycji, otrzymał nową nazwę – air max 90. Na szczęście modele najnowsze owej linii wykonywane są z użyciem najnowszych technologii. Wciąż używany jest nubuk lub zamsz, sztuczna wysokiej jakości skóra oraz siateczka, ale but wykonywany jest w technologii bezszwowej, z użyciem termozgrzewalnej taśmy. Wszystko to sprawia, że noszenie butów serii air max jest obecnie częścią kultu. Drugą marką jest niemiecki Adidas. Tej firmy chyba nie trzeba prezentować? Identycznie jak w przypadku air max’ów, na półki sklepów obuwniczych powróciły buty adidas la trainer . Model posiada długą historię. Cofając się do roku 1984 i Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles swój początek miała właśnie najnowsza perełka marki adidas. Sam but różnił się na tle innych sportowych butów

w pełni regulowanym systemem amortyzacji Vario znamionującym się wymiennymi kołeczkami umiejscowionymi w podeszwie. Buta wykonano podobnie jak model amerykańskiej marki z naturalnego nubuku i nylonu, miejsca narażone na rozciąganie wykonano z pomocą specjalnej polietylenowej siatki. Oprócz użytej technologii amortyzacji Vario, buty charakteryzują się klasycznym możemy nawet powiedzieć, że staromodnym wyglądem, rzecz jasna drobiazgowo odświeżonym. But nie jest masywny, raczej smuklejszy od air max’ów o widocznym sportowym przeznaczeniu, dlatego idealnie sprawdzi się na korcie tenisowym, lub w trakcie biegania. Ostatnie w tym artykule będą buty męskie timberland, które nieco odbiegają i wyglądem i przeznaczeniem od pozostałych dwu modeli. Buty amerykańskiej marki Timberland zdobyły największy rozgłos dzięki linii Premium 6, tych rozpoznawalnych żółtych trzewików. Obuwie tej marki wykonywane są z wysokogatunkowej skóry cielęcej, z tego powodu ich cena jest dosyć wysoka, lecz charakteryzują się one dużą wytrzymałością. Oznacza to tyle, iż będziemy używać ich nawet kilka sezonów więcej, co dla panów jest najważniejsze.

Łatwo powiedzieć, iż ”historyczne” już buty wracają do łask, a noszenie ich postrzegane jest jako znak poczucia dobrego stylu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii stare-nowe linie obuwia cieszą się odświeżonym wyglądem przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznych cech każdego modelu.