Jak powinniśmy ubrać się do pracy

We współczesnych czasach kiedy staramy się o pracę, musimy spełnić wiele wymogów w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne stają się coraz bardziej skomplikowane, nie chodzi już tylko o CV czy krótką wymianę zdań. Kandydaci są przeważnie testowani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnorakie testy i ostatecznie decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Ważna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

szczegółowe informacje o stylistce

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie strój w pracy to sprawa bardzo istotna. Nie dziwne zatem, że na rozmowie kwalifikacyjnej np.

Nie ma co zwlekać, takie niesamowite okazje należy prędko wykorzystywać, zatem nie wahaj się i szybko sprawdź kompletną ofertę (https://www.dreamtex.pl/oferta/kurtki).

do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, w jaki sposób kandydat jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji mówi nie tylko o nas samych, ale także o naszym szacunku do przyszłego pracodawcy. Naturalnie nie od dziś jest wiadome, iż ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas w dużej mierze właśnie po wyglądzie. Z tych powodów dobrze jest zatroszczyć się o odpowiednią stylizację, jeżeli zależy nam na otrzymaniu danej posady.

Nawet jeżeli po tym, jak już uzyskamy upragnioną pracę, dowiadujemy się, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle oznacza to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Natomiast podstawowych zasad, nawet jeśli są niepisane w regulaminie firmy, należy przestrzegać. Rzecz jasna do tego, by umieć się właściwie ubrać do pracy nie są konieczne szkolenia dress code czy specjalnie wynajęta stylistka, ale aktualnie ludzie coraz częściej decydują się skorzystać z tego typu porad . Tym, co trzeba mieć za priorytet, to kolorystyka tego co nosimy. Bezpieczne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy wyglądać profesjonalnie i nikt nie zarzuci nam, że np. źle reprezentujemy przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie niedopuszczalne są różnego typu stroje letnie, takie jak japonki, krótkie spodenki czy bluzki na ramiączkach. Naturalnie w czasie upałów można sobie pozwolić na trochę szerszą gamę kolorystyczną, powinniśmy jednak nieustannie mieć na uwadze to, iż musimy prezentować się profesjonalnie.

Bez względu na to, czy sami dobieramy swoje stylizacje, czy zechcemy skorzystać ze wskazówek stylistki, kluczowym jest abyśmy sami dobrze czuli się w tym, co ubieramy. Ubrania muszą nie tylko wyglądać profesjonalnie, ale również być dla nas wygodne i praktyczne.