Czy trzeba wydawać pieniądze w markowe buty? Kilka wniosków na temat marki.

Zakup butów związana jest z częstymi rozmyślaniami natury wydatkowej. Zastanawiamy się nad tym tym, czy tak na pewno warto jest wydawać duże pieniądze tylko ze względu na symbol Nike lub Adidasa? Czy nie jest to pranoja, a zaoszczędzone na podróbce gotówkę należy wydać na co innego?

Jest wiele rodzajów obuwia, które plagiatowane są powszechnie.

Obuwie adidas original charakteryzują się bardzo powszechnym wzorem, przez co ich odwzorowywanie nie jest trudnym zadaniem. Na stronach internetowych, które oferują tańsze obuwie z terenów wschodnich możemy je niesłychanie w większości przypadków zobaczyć. Podobnie dotyczy to Nike air max 90 essential. Dwa wcześniej opisane modelenależą do butów z rodzaju tych codziennych. szczególnie w tej sytuacji rozmyślamy nad zakupem podróbek. Pamiętajmy jednak, że na kopiowany wzór nie mamy żadnej gwarancji, że są one korzystnie wykonane. Często zaczynają się one uszkadzać po kilku miesiącach. Podobnie zresztą mają sprinterzy, którzy wydają pieniądze w tańsze buty Nike free 5.0. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli sportowych, super-lekki, a także bardzo dobrze oddychający i pewnym jest, że żaden nielegalny sklep nie jest w stanie zagwarantować takiej jakości jak oryginał. Markowe materiały są dla nich niedostępne i są szukane substytuty takie jak poliester. Następna sprawa przeciwko podróbkom to sprawa zasobu ludzkiego. Kupując te super-tanie buty adidas Originals podtrzymywać azjatycką produkcję, który opiera się na wyzysku. Skoro tak naprawdę za buty kosztujące 350 zł osoba reprodukująca dostaje ok. 2 złotych to przekalkulujmy sobie ile otrzyma za kopię za 100 zł. O ile w ogóle dostanie wypłatę, bo zwykle dzieci zmuszane są do pracy za darmo. Nie możemy pozwolić na taką sytuację i społeczna odpowiedzialność powinna zmuszać do tego, by buty było zakupione z prawnie funkcjonującego źródła, które to korzysta z fabryk w których zarabia się często w przeliczeniu więcej, niż w Polsce za tą samą pracę.
buty adidas originals

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
A obszarów takich jest coraz więcej.

Wybierajmy więc tylko te sklepy, które wydają się nam pewne. Dzięki temu i my dostaniemy pełnowartościowy produkt, PKB wzrośnie, a legalnie produkujący produkujący ludzie otrzymają odpowiednie wyrównanie.