Nowoczesna laserowa sposób kuracji chorób wzroku

Obecna medycyna okulistyczna w większości przypadków opiera się na pracy lasera. Jest to nie tylko najskuteczniejsza metoda, ale także najszybsza, ponieważ odpowiednio nakierowany laser redukuje zniszczone komórki, które doszczętnie ustępują. Zabieg jest docelowy i nie wyrządza defektów sąsiednich komórek. Laser zapewnia leczenie zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale także i jaskrę w początkowym stopniu. Inną mocną stroną operacji przy zastosowaniu lasera jest to, że do znieczulenia stosowane są krople wpuszczane do uszkodzonego oka.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
W okulistyce stosuje się kilka typów lasera, które są dobierane do choroby i tak leczenie siatkówki oka dzieje się przy użyciu innego lasera niż w przypadku dla przykładu jaskry. Różnica odnosi się do długości fal przlasera – www.novagroup.pl/produkt/laser-co2-finexel -owo laser argonowy wykorzystywany jest do zabiegu siatkówki przy cukrzycy i chorobach naczyniowych, w przednim fragmencie oka stosowany jest laser jagowy, a przy schorzeniach rogówki laser rodzaju femtosekundowego. Przy chorobach narządu wzroku coraz częściej stosowana jest operacja laserowa oczu cena jest uzależniona od rodzaju schorzenia. Wady wzroku korygowane przy zastosowaniu lasera to np. miopia, nadwzroczność czy astygmatyzm.
Dzięki laserowi możliwe jest zahamowanie utraty wzroku spowodowanego zmianami występującymi na siatkówce. schorzenia w siatkówce uwidoczniają się głównie z przyczyny zaawansowanego etapu cukrzycy. Schorzenie w swoich początkach sprawia, że niszczone są drobne naczynia siatkówki, a to skutkuje powstawaniem miejsc niewystarczająco dokrwionych. Nieprawidłowe dokrwienie powoduje częste krwawienie, a w najcięższych schorzeniach nawet odwarstwienie siatkówki. Bardzo ważne jest to, aby w porę zaobserwować zachodzące w oku zmiany, ponieważ np. niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze przemiany w gałce ocznej są wskazaniem do terapii laserem. Jeżeli w gałce ocznej zachodzą mniejsze zmiany to wtedy okulista może zlecić fotokoagulację ogniskową, której najważniejszym celem jest likwidacja uszkodzonych elementów układu naczyniowego. Jest także fotokoagulacja rozsiana używana przy zmianach zaawansowanych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to operacje, które powinny być konsultowane z lekarzem, który potrafi działać laserem- operacja laserowa oczu cena.