Jak bezpiecznie zażywać leki?

Wszelki środek leczniczy bez względu formę i metodę jego zażywania może wyzwalać skutki uboczne. Toteż tak ważne jest, by leki stosować według rzetelnych zaleceń specjalisty. Ważny jest również sam sposób zażywania lekarstwa, ponieważ od niego będzie zależała efektywność całej kuracji.

ubrania - płótno

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - obrazek

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Obojętnie czy dawkowany jest przykładowo rutinoscorbin czy antybiotyk w formie pastylki, lek powinien być popijany wodą. Przed początkiem leczenia trzeba zapoznać się z ulotką dodana do opakowania. Większość lekarstw musi być zażywana na czczo, a to oznacza, że odmierzona dawka musi być zażyta 12 godzin po posiłku.

Ten tekst zawiera fascynujące dane na omawiany temat, lecz jeżeli masz ochotę zgłębić podobne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje (www.13tattoo.pl/).

Leki w pigułkach, kapsułkach dla przykładu opokan, rutinoscorbin czy maści przykładowo tormentiol (wejdż tu) czy alantan nie mogą być przyjmowane w innych dawkach niż te zalecone przez lekarza, ponieważ zwiększenie ilości może przyczynić się do niepożądanych skutków, natomiast zmniejszenie może powodować nieskuteczne oddziaływanie. Podczas wizyty lekarz musi ustalić kolejność zażywania leków, a jeśli chodzi o maści np. alantan czy tormentiol to istotne są zalecenia co do ich odpowiedniego nanoszenia.

Opokan, rutinoscorbin czy inne tabletki nie powinny być rozgryzane, ponieważ pokryte są specjalistyczną osłonką, której funkcją jest ochrona żołądka.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących wpisów na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną nowinę – naciśnij w podany link i ciesz się lekturą.

Pacjent powinien zwracać szczególną uwagę na odpowiednie łączenie leków, ponieważ niektóre lekarstwa nie działają z innymi preparatami, wiążą się wzajemnie i przewód pokarmowy ich nie wchłania. Przy kuracji antybiotykami ważne jest zażywanie witamin, które będą barierą dla bakterii. Lekarze polecają zestawy witamin. Przed użyciem lekarstwa pacjent musi odczytać termin przydatności konkretnej partii leku. To, że farmaceutyk jest przeterminowany sugerować może inny kolor, zmiana konsystencji czy zapach. Większość leków po otworzeniu należy usunąć po upływie dwóch tygodni. Nigdy nie można stosować lekarstw pozostałych po dawnej chorobie. Efektywność lekarstw gwarantuje także właściwy czas ich przyjęcia np. opokan powinien być brany zaraz po pojawieniu się bólu –