Dlaczego komputerowe gry są tak popularne, w jakie produkcje grają obecnie gracze.

Gry to były jedne z pierwszych programów, jakie zostały napisane na sprzęt komputerowy, i do dnia dzisiejszego są bardzo ważną częścią rynku oprogramowana. Powiedzieć wręcz można, że to właśnie one napędzają rozwój sprzętu, bowiem aktualne produkcje wymagają coraz mocniejszych parametrów oraz podzespołów. A do wyboru jest ich naprawdę sporo, niektóre tytułów stały się przez lata wręcz legendami i każda następna odsłona budzi bardzo duże emocje wśród graczy. Tak jest na przykład w przypadku diablo 3 – Paradox Interactive, kolejnej wersji bardzo popularnej gry akcji, której pierwsza część pojawiła przed dwudziestu laty. Rzecz jasna nowe Diablo zachwyca swoją grafiką, która jest na bardzo wysokim poziomie, lecz klimat i grywalność gry pozostały takie same. Tak samo długą historię ma również Europa universalis 4, ona również przez kilkanaście lat zdobywał wierne grono wielbicieli, którzy z entuzjazmem kupują następne jej części. Najnowsza również stoi na wysokim poziomie, dopracowana bowiem została nie tylko sama szata graficzna, lecz również duży nacisk położony został na rozbudowę możliwości i funkcji, jakie dostępne będą dla graczy.

tableau - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne miejsce na tym rynku zajmują strzelanki. Już gry sprzed dwóch dekad, na przykład Quake czy Duke Nuken posiadały możliwość gry wieloosobowej, obecnie możliwości te dzięki internetowi są bez porównania większe. W przypadku Battlefield 4 gra się toczy na wielkich mapach, a gracze mogą nawet korzystać z pojazdów – przygodowy counter strike global offensive. Tym sposobem rozgrywki trwać mogą nawet kilka godzin, co będzie graczom dawać wiele radości z grania. Za to Counter Strike Global Offensive nastawione jest na grę drużynową. Gracze będą się wcielać w złych terrorystów albo komandosów, a ich zadaniem jest pozbycie się drużyny przeciwnej.

Ten właśnie tytuł to również następna odsłona tej popularnej serii, wykorzystano w nim ten sam pomysł na rozgrywkę, lecz uzupełniony o nowe bronie i mapy. Ogromnym plusem gier tej rodziny będzie możliwość grania przez internet, dzięki czemu da się rewelacyjnie bawić z graczami z całego świata.