Z jakich powodów gry planszowe wracają do popularności, opis najbardziej popularnych tytułów z ostatniego czasu.

Ostatnie kilka lat to wielki powrót gier planszowych. Chociaż w pewnym momencie wydawać się mogło, że wszechobecna elektronika skutecznie zabiła tę rozrywkę, to zupełnie inaczej się stało.

Nagle okazało się, że wielu ludzi chce się ze sobą spotykać i spędzać czas inaczej, niż patrząc się w kolejny ekran. Takie zmiany widać także w sklepach, gdzie co chwilę ukazują się coraz to nowe produkcje, i dla dzieci i dla dorosłych. Część z nich jest dość skomplikowana, wymagająca przeczytania instrukcji i sporej ilości czasu, z kolei inne bardzo dobrze będą się nadawać szybką rozgrywkę w wolnej chwili. Do tych ostatnich można na przykład zaliczyć gierki małżeńskie gra planszowa – sprawdź gierki małżeńskie gra planszowa. Jeśli chodzi o grafikę gra zaprojektowana została przez słynnego rysownika Andrzeja Mleczko, więc już dla samego tego można ją kupić. Poza tym oczywiście bardzo przyjemnie można w nią grać, a przeznaczona jest ona dla małżeństw i par, które zmierzyć się muszą z różnymi zadaniami i porównać z innymi parami. W praktyce się okazuje że gierki małżeńskie są również chętnie wybieranym upominkiem, jeśli mieć się będzie okazję, to można pomyśleć o czymś takim.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnym klimacie jest utrzymana ego gra. Ona za to będzie sprawdzać wiadomości graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Polega ona na tym, że się losuje jedno spośród 400 pytań, które należy przeczytać i zapisać dyskretnie swoją odpowiedź. Pozostali z graczy zadając pytania pomocnicze próbują znaleźć prawidłową odpowiedź, a ten, kto przy tej odpowiedzi będzie najbliżej otrzyma największą liczbę żetonów. Zwycięzcą zostanie ten, kto będzie najlepiej znał przyjaciół i zgadnie ich wybory. Z kolei na długie jesienne wieczory idealnie nadaje się carcassonne – . Gra polega na tym, że z żetonów z zamkami, klasztorami, drogami oraz łąkami układa się mapę. Dzięki budowaniu obszarów i przejmowania kontroli nad nimi gracze zdobywają w ten sposób punkty.

Gra wymaga odpowiedniej strategii i planowania, a także sporej ilości czasu wolnego, bo ciekawe rozgrywki trwać nawet mogą przez długie godziny.