Pomysł na biznes – obiekt handlowy z używaną odzieżą?

Ostatnie lata ogromnie przeobraziły sytuację na rynku sprzedaży odzieży. Znacznie umocniła się pozycja second handów. Z jednej strony wpłynął na to kryzys gospodarczy, z jakim mieliśmy do czynienia w minionych latach, natomiast z drugiej strony chęć wyróżnienia się ubiorem na szarej ulicy.

odzież

Autor: Hermann Kaser
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to sporzej osób odwiedza sklepy z odzieżą używaną, by znaleźć tam wyjątkowe, wyszukane sztuki sukienek, kurtek czy spodni, niekiedy światowych marek. Sklep z używaną odzieżą to interesujący sposób na niedrogi biznes, na który decyduje się coraz to więcej osób. W poniższym poradniku zawarliśmy najważniejsze informacje, które pomogą Państwu podjąć decyzję o uruchomieniu sklepu z używaną odzieżą jak też wskażą drogę jaką trzeba pokonać, by dopełnić wszelkich niezbędnych formalności.

Przed podjęciem newralgicznej decyzji o uruchomieniu własnej działalności powinniśmy skrupulatnie zapoznać się z branżą, w jakiej będziemy się poruszać oraz określić jakie koszty będziemy musieli ponieść na początku. Kapitał to nie wyłączna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, ważne jest również zaznajomienie się z propozycją podobnych sklepów w najbliższej okolicy, ich asortymentem i wyposażeniem. Na podstawie takiego wywiadu łatwiej będzie nam przygotować własną propozycję oraz wprowadzić do niej elementy, jakie napełnią niszę w okolicy. Potrzebny będzie nam importer odzieży używanej. Zastanówmy się także, czy pragniemy oferować towar na wagę czy może wyceniony? Sprzedaż ubrań na wagę sprawdzi się szczególnie w niewielkich sklepikach, w niewielkich miejscowościach bądź w biedniejszych rewirach. Na takich obszarach, gdzie ludzie korzystają z oferty sklepów z używaną odzieżą ze względów ekonomicznych. W większych miastach pomału odchodzi się od sprzedaży odzieży na wagę, szczególnie w tychże butikach, jakie z założenia mają uchodzić za bardziej prestiżowe i są kierowane do ludzi szukających rzeczy niepowtarzalnych. Musimy wycenić wszelką rzecz a także powiesić ją na wieszaku. Nastręcza to od właściciela większego zaangażowania jak też poznania cen u konkurencji, żeby nie odchylać się od miejscowego standardu. Sprzedaż rzeczy wycenionych pozwala podnieść zyski i powoduje podwyższenie standardu naszego sklepu.

Potrzebna nam będzie hurtownia odzieży używanej – wejdź. Najwięcej konfekcji używanej pochodzi z Irlandii i Niemiec. Jeżeli jednak w naszej okolicy znajdują się już sklepiki posiadające taki właśnie asortyment warto zastanowić się na innym państwem. Może Holandia bądź Włochy.

Jeśli wyselekcjonujemy inny kraj pochodzenia niż nasi sąsiedzi już sam szyld będzie ośmielał prawdopodobnych klientów do odwiedzin w naszym sklepie. Inny kraj to nowe marki, które nie są znane na lokalnym rynku, zatem oznaczają oryginalność. Możemy także zdecydować się na otwarcie wielkiego sklepu w którym będzie oferowana odzież używana hurt będzie znaczącą częścią tego biznesu – http://www.dortex.pl.