Krótki przegląd najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych wybieranych obecnie przez panie.

Niewiele jest pań, które by nie chciały ładnie wyglądać, z tego też powodu kosmetyczne gabinety cały czas są ogromnie popularne. Bardzo dużo dała w tym względzie też współczesna technika. Do pracy wykorzystano lasery, ultradźwięki i szereg różnych związków chemicznych, przy pomocy których wiele zabiegów nie tylko stało się znacznie bezpieczniejszych, ale też dających dużo lepsze rezultaty. Bardzo duży postęp nastąpił na przykład przy walce z pomarańczową skórką. Z takimi problemami kobiety borykały się od bardzo dawna i w dalszym ciągu borykają, a usuwanie cellulitu Warszawa to jeden z częściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Przy pomocy odpowiednich akcesoriów wykonywać go nawet można w domu, wykorzystując w tym celu różnego rodzaju peelingi, kremy czy inne preparaty. Z kolei w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się najróżniejsze masaże i drenaże limfatyczne, lecz również laser, ultradźwięki czy mezoterapię, która polega na wstrzyknięciu pod skórę skutecznych substancji przyspieszających redukcję tłuszczu.

portret - skóra

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo dużo zabiegów gabinety kosmetyczne wykonują również w okolicach twarzy .

Spodobały Ci się opisane tu treści? Jeśli tak, to dowiedz się również dużo informacji o tej tematyce. Kierunek wskaże Ci ten link.

Tu w pierwszej kolejności trwa ciągła walka z pojawiającymi się zmarszczkami, a doskonale radzi sobie z tym kwas hialuronowy, który uznawany jest przez wielu za bardzo skuteczny eliksir młodości. Sporo osób cierpi także na najróżniejsze problemy ze skórą przy oczach, która często ciemnieje i pojawiają się na niej rozmaite przebarwienia. Na szczęście dostępnych jest obecnie parę metod na skuteczne usuwanie cieni pod oczami, jakie dają dobre efekty a przy tym są bezpieczne. Dużą ilość zabiegów wykonuje się również w celu pozbycia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Tłuszcz na twarzy trudno jest usunąć , ponieważ jest tam mało mięśni, które byłoby można regularnie ćwiczyć.

Z tego też powodu często sięga się po liposukcję, która jest jednak jest zabiegiem dość inwazyjnym i niekiedy mogącym spowodować różnego rodzaju skutki uboczne. Alternatywną metodą jest lipoliza, czyli seria zastrzyków z substancją rozpuszczającą komórki tłuszczowe – .